Edellinen tanssipäivä pe 25.11.2011

Lauantai 26.11.2011

Auran nuortentalo 14 euroa
Syke, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Eino Luostari, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 14 euroa
Helmenkalastajat
Hepokatti (Tampere) 12 euroa
Norolan Pojat
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jari Grek
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Solistiyhtye Jermut
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Merja Uimonen & Menotuuli, Vicky Rosti & ToyBoys
Ikaalisten kylpylä
In The Mood
Imatran kylpylä
Antero Mertaranta All Stars & Seppo Tammilehto
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Anne Mattila & Petoman
Jyväskylän viihdekeskus
Charles Plogman & Ronnies
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Olavi Hällbackan yhtye & Joonas Erkkilä
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--00:30, 10 euroa
Kylärengit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Christa Huikko Band
Konsu (Tampere) 15 euroa
Nokian Big Band
Kuhmon Kelo
Caminito & Kari Piironen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 euroa
Jackpot
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Teijo Suomi Orch, Hurma
Lallintalo (Yttilä, Köyliö, Säkylä)
Varjokuva
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P.
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Voimaorkesteri, La Strada
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tulipunaruusut
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Maximus
Pesäkallio (Lahti)
Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Seitsemän seinähullua
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 euroa
Jokiset trio & Risto Kääriäinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Taija Riihimäki & Tuomas Myllylä & Twisters
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Kapris
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 10 euroa
PopNiitit
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Sateenkaari trio & Anne Simonen
Tanhuhovi (Lohja)
Yötaivas & Nina Åkerman, Fantasia & Marko Maunuksela
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Toejoen seurojentalo (Pori)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 euroa
Harri Kuokkanen & Rolexsi, Tanssiorkesteri Öiset kulkijat
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Playa Band
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Juha Metsäperä
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Myrskytuuli, karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 euroa
Unto Satorannan yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Walkarit