Edellinen tanssipäivä pe 25.11.2011

Lauantai 26.11.2011

Auran nuortentalo 14 euroa
Syke, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Eino Luostari, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 14 euroa
Helmenkalastajat
Hepokatti (Tampere) 12 euroa
Norolan Pojat
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jari Grek
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Solistiyhtye Jermut
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Kaija Pohjola
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Merja Uimonen & Menotuuli, Vicky Rosti & ToyBoys
Ikaalisten kylpylä
In The Mood
Imatran kylpylä
Antero Mertaranta All Stars & Seppo Tammilehto
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Anne Mattila & Petoman
Jyväskylän viihdekeskus
Charles Plogman & Ronnies
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Olavi Hällbackan yhtye & Joonas Erkkilä
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--00:30, 10 euroa
Kylärengit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Christa Huikko Band
Konsu (Tampere) 15 euroa
Nokian Big Band
Kuhmon Kelo
Caminito & Kari Piironen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 euroa
Jackpot
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Teijo Suomi Orch, Hurma
Lallintalo (Yttilä, Köyliö, Säkylä)
Varjokuva
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P.
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Voimaorkesteri, La Strada
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tulipunaruusut
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Maximus
Pesäkallio (Lahti)
Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Seitsemän seinähullua
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 euroa
Jokiset trio & Risto Kääriäinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Taija Riihimäki & Tuomas Myllylä & Twisters
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Charlies
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Kapris
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 10 euroa
PopNiitit
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Sateenkaari trio & Anne Simonen
Tanhuhovi (Lohja)
Yötaivas & Nina Åkerman, Fantasia & Marko Maunuksela
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Toejoen seurojentalo (Pori)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 euroa
Harri Kuokkanen & Rolexsi, Tanssiorkesteri Öiset kulkijat
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Playa Band
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Juha Metsäperä
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Myrskytuuli, karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 euroa
Unto Satorannan yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Walkarit