Edellinen tanssipäivä pe 4.11.2011

Lauantai 5.11.2011

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Hurma
Auran nuortentalo (Aura) 15 €
NeljänSuora, Esteri
Hepokatti 20:00--00:30
Channel Four
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Eki Jantunen & Mutkattomat
Härmän Kylpylä
Popeda, Janne Laine & Venetsia
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Karavaani & Susanna Heikki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Mikael Konttinen & Nelinpeli
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--00:02, 10 €
Tukkijätkät
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Wähäkosket
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Mia Leivo & Pequeno
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Hannu Viitala
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Maria Tyyster
Ravintola Kivitippu
Timangi
Konsu
Korsuorkesteri
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 €
Tero Vall & Rita Santanen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Anneli Mattila & V.I.P.
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Castra & Marjorina
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Merisärkän viihdekeskus
Charles Plogman & Ronnies, Väriloiste
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Caminito & Kari Piironen
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 7 €
Marianne Kantola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Yölintu, Helmenkalastajat
Nousula
Väliaikainen
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti)
Haavemaa & Terhi Matikainen
Ooperi (Kortela, Rauma) 21:00--01:00, 12 €
Amarillo
Pesäkallio 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, FinnNostalgia & Antti Toivola
Puistonkulma 10 €
Risto Nissisen yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tony Montana
Lomakeskus Revontuli
Varjokuva
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 16 €
Finlanders, Köpi Koski ja Projekti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 €
Coralia
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 10 €
Kauko Simonen
Kylpylähotelli Summassaari
Markus Sextet
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--01:30
Nelituuli
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 21:00--01:30, 10 €
Harri ja Coronet
Tanhuhovi
Myrskytuuli
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Helminauha
Toejoen seurojentalo
Memories & Heli Hyttinen
Tulenliekki 14 €
Sinitaivas
Ravintola Tulisuudelma
Mr Sushi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2 20:00--02:00
Fantasia & Marko Maunuksela & Heikki Koskelo, Syke, karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä

Seuraava tanssipäivä su 6.11.2011