Edellinen tanssipäivä pe 28.10.2011

Lauantai 29.10.2011

Auran nuortentalo (Aura) 14 €
Aikalisä, Helmenkalastajat
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 10 €
Maija Muikku duo
Haapamäen Suoja 14 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 12 €
Channel Four
Hepokatti
Maria Tyyster
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jussi Roponen
Lomakeskus Huhmari
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kylpylä
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jarmos-yhtye
Imatran kylpylä (Imatra)
Ressu Redford, Jussi, Ysärihitit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Kaija Pohjola & Paratiisi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Köpi Koski ja Projekti, Walkarit
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 10 €
Jambalaya
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
In The Mood & Rainer Bollström
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hotelli Keurusselkä
Noiser
Ravintola Kivitippu
Charlies
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Konsu
Voimaorkesteri & Marko Lämsä
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Jokiset trio & Risto Kääriäinen
Krääkkiö
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kukonhiekka 20:00--02:00
Souvarit, Taiga & Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Jaska Mäkynen & Nelostie
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Myrskytuuli
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 €
Tero Vall & Leif Nordanberg
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Tanssiorkesteri Luxus
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Onnenkulkurit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Charles Plogman & Ronnies, Rosso & Tarja Lunnas
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Tuuli Tarkkonen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Tulipunaruusut
Pesäkallio 20:00--02:00
Korsuorkesteri, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Popteekki
Kylpylähotelli Rauhalahti
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli
Jani Jalkanen & Hänen orkesterinsa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
Väriloiste, Varjokuva
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Mamba
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Gunnar Taipale
Tanhuhovi
FinnNostalgia
Toejoen seurojentalo
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Tulenliekki 14 €
NeljänSuora, Iskelmäyhtye Bohemia
Ravintola Tulisuudelma
Alliance
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tuovilat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Anneli Mattila & V.I.P.
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30, 12 €
Rosette & Kaija Lustila, Tiina Ruuska
Valtatie 2 20:00--02:00
FBI-beat, Yölintu, karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Eino Luostarin yhtye

Seuraava tanssipäivä su 30.10.2011