Edellinen tanssipäivä pe 14.10.2011

Lauantai 15.10.2011

Auran nuortentalo (Aura) 14 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Maximus
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Walkarit, sinkkutanssit, sinkkutanssit
Haapamäen Suoja 14 €
In The Mood
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 12 €
Elixir & Virpi Piippo
Hepokatti
Mia Leivo & Pequeno
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Graniitti & Rainer Bollström
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Unelmavävyt
Lomakeskus Huhmari
Rosette & Kaija Lustila
Härmän Kylpylä
Onnenhetki
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Fantasia & Marko Maunuksela
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Tulipunaruusut
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Tanssiorkesteri Luxus, Heikki Koskelo
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 10 €
Raimo Turtiainen ja Pojat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri, Foxset, Pepe Enroth
Hotelli Keurusselkä
Helminauha
Konsu
Fernet & Tomi Markkola
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Duo Ake ja Rami
Kukonhiekka 20:00--02:00
Myrskytuuli, Koivu & Marita Taavitsainen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Kari Kuronen
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
La Strada
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 €
Tero Vall & Harry Lindström
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Köpi Koski ja Projekti, Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Omega & Eija Kantola, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Merisärkän viihdekeskus
Finlanders, Original Beat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Kari Isola ja Yön tähdet & Eija Koriseva, Mika Lappalainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Tukkijätkät
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Midinetti
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Duo Sami Soininen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sami Hakala & EQ ja Sami Hakala
Lomakeskus Revontuli
Voice-kuoro, Bluet, Kitara, Taivas ja Tytöt
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
Hurma, Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Tanhuhovi
Charles Plogman & Tommys, Yötaivas
Toejoen seurojentalo
Iltatähti & Antti Hautaniemi
Tulenliekki 14 €
Syke
Ravintola Tulisuudelma
Gebardi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Hovinarrit & Mervi Koponen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Anne Mattila
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 12 €
Kari Piironen
Valtatie 2 20:00--02:00
Sinitaivas, Horizone & Matti ja Teppo, karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Maarit Aro
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Huikon veljekset

Seuraava tanssipäivä su 16.10.2011