Edellinen tanssipäivä pe 16.9.2011

Lauantai 17.9.2011

Esakallio 21:00--01:30
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Mika Raittilan yhtye & Kimmo Lindegren
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 12 €
Masa & Marsiband
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Caminito & Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Rainer Bollström
Lomakeskus Huhmari
Korsuorkesteri
Huvilintu 13 €
Tulipunaruusut
Härmän Kylpylä
Täysikuu, Esa Rintamäki
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Helmenkalastajat
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:30, 13 €
Rosette & Kaija Lustila, Hurma
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Sunset, Elixir, Arto Nuotio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Onnenmaa & Kari Vepsä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 10 €
Wiihdeorkesteri Wiva
Hotelli Keurusselkä
Sinikuu
Ravintola Kivitippu
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Konsu
In The Mood
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Jussi Roponen
Kukonhiekka 20:00--02:00
La Strada & Anita Hirvonen, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Markku Koivula trio
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Atlantic, A. Aallon rytmiorkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Siluetti & Miia Mäkelä
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--24:00, 10 €
Cityfox
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 11 €
Corona, Jarkko Ylinen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Charles Plogman & Tommys
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Norolan Pojat
Merisärkän viihdekeskus
Finlanders, Sonetti & Ilkka Hakala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Köpi Koski ja Projekti
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Markus Sextet, Onnenkulkurit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Fantasia & Marko Maunuksela, Suvi Teräsniska
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio 20:00--02:00
Sinitaivas, Syke, avajaiset, avajaiset
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Rytmiorkesteri Oiwa
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Tukkijätkät
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Yölintu
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Aarne Saarinen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti
Mira ja Brainless
Lomakeskus Revontuli
Anneli Mattila & V.I.P.
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Paletti, Birgit Ohra-aho, esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:30, 15 €
Heikki Koskelo, ork., Kaisa-Mari Ruokolainen & Markus Tavi Orchestra
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Souvarit
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Orkidea & Raimo Jauhojärvi & Marja Tolonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Petoman & Tommi Soidinmäki
Tanhuhovi
Avalon, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Toejoen seurojentalo
Jämijärven Pelimannit
Tulenliekki 14 €
Volga, Jenna Bågeberg
Ravintola Tulisuudelma
Kadi ja Overtones
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Maximus, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Midinetti, Laura Voutilainen, Jouni Apajainen & Pasi Vainionperä
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Tanssiorkesteri Luxus

Seuraava tanssipäivä su 18.9.2011