Edellinen tanssipäivä pe 9.9.2011

Lauantai 10.9.2011

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Lomakeskus Huhmari
Helminauha & Suvi Karjula
Huvilintu 13 €
Fantasia & Marko Maunuksela
Härmän Kylpylä
Laulukilpailu, tanssit, laulukilpailu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Rosette & Kaija Lustila
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Caminito & Kari Piironen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Unelmavävyt
Imatran kylpylä (Imatra)
The Smooth, yksityistilaisuus klo 23 saakka
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 €
Souvarit, Lasse Hoikka
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Graniitti & Rainer Bollström, Eija Sinikka
Katiskanmäen Firapeli 20:00--01:30, 15 €
Jouni Apajainen, Pasi Vainionperä
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Paavo Heiskanen duo
Konsu 14 €
Hurma
Kukonhiekka 20:00--02:00
Mistral & Anne Mattila, Wire
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--24:00, 10 €
Juhani Virta
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 11 €
Unto Satorannan yhtye
Liperin lava (Liperi) 14 €
Sami Hopponen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Anneli Mattila & V.I.P.
Maaningan kasino (Kuopio)
Markus Sextet, Suvas Regal & Meiju Suvas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Iskelmäyhtye Bohemia
Merisärkän viihdekeskus
Taikakuu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Syke, Rosso & Tarja Lunnas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Varjokuva, In The Mood
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
FBI-beat
Guesthouse Petra
Yöntanssittajat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Horizone & Matti ja Teppo
Kylpylähotelli Rauhalahti
Esa Nummela band
Lomakeskus Revontuli 14 €
Tulipunaruusut
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jupiter & Jari Kujala & Kauko Simonen, esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat, Markus Tavi Orchestra
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 €
Elixir, Maria Tyyster
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila) 20:00--01:00, 10 €
Antero ja Valamo
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Tuovilat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Volga & Pekka Nebelung, Jenna Bågeberg
Tanhuhovi
Voimaorkesteri, Helmenkalastajat, Pallosalama & Marko Lämsä
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00, 15 €
Jerry B, Katja Lukin
Toejoen seurojentalo
Veijo Haavisto & Vesa Formunen
Tulenliekki 14 €
Onnenmaa & Kari Vepsä
Ravintola Tulisuudelma
Helsinki pop machine
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Hannu Hautaniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Heikki Koskelo
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Finlanders, Vanha jengi

Seuraava tanssipäivä su 11.9.2011