Edellinen tanssipäivä pe 2.9.2011

Lauantai 3.9.2011

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 10 €
Esa ja Maku
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--02:00, 12 €
Tropicana
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 10 €
Bel-Ami
Hangan lava 15 €
Souvarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Eki Jantunen & Mutkattomat
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Lomakeskus Huhmari
Sesam & Antti Raiski
Huvilintu 14 €
Finlanders
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit
Härmän Kylpylä
BlueStar
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Heikki Koskelo
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Yölintu, Markus Sextet
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Manjana & Jaana Pöllänen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Tulipunaruusut
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Sinitaivas
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 12 €
Avenue & Anniina Mattila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Juha Litmanen & Sami Nieminen
Katiskanmäen Firapeli 20:00--01:30, 15 €
Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä
Mareena Silander trio
Ravintola Kivitippu
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Konsu 14 €
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Kukonhiekka 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Helmenkalastajat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Seniorilaulaja-kilpailun karsinnat
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 15 €
Rosso & Tarja Lunnas, Jackpot & Henri Stenroth
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Pertti Niemi & Odessa
Lallintalo (Yttilä, Köyliö, Säkylä)
Unelmavävyt
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--24:00, 10 €
Hanuri ja Hattu
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30
Salamanterit
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 11 €
Solistiyhtye Jermut
Liperin lava (Liperi) 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Rosette & Kaija Lustila
Maaningan kasino (Kuopio)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anne Rantala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Wähäkosket
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Taikakuu, Arja Koriseva
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Myrskytuuli
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Humppafoksi
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Paletti, Ylix, Birgit Ohra-aho, sikajuhlat, sikajuhlat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Matti Esko
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Harri ja Coronet
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Korsuorkesteri
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 €
Risto Nevala
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Antti Ahopelto & Annika Rantala, päättäjäiset, päättäjäiset
Kylpylähotelli Rauhalahti
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
Taivaantulet, markkinat, markkinat
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Väriloiste, Nelinpeli
Salakallio
Pyrstötähti
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 12 €
Honkala team
Syvälahti
Fernet & Tomi Markkola, Jani ja Jetsetters
Tanhuhovi
Onnenkulkurit & Kari Piironen, Hurma
Toejoen seurojentalo
Harri Lehtonen & Silver
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku) 20:00--01:00, 12 €
Atlantic & Ari Aalto
Ravintola Tulisuudelma
Coverfield
Turkian lava (Turkia, Hamina) 13 €
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tukkijätkät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Syke
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Molliori & Mira Sunnari
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Diesel & Markku Aro, A. Aallon rytmiorkesteri
Ämyri (Somerniemi, Somero)
In The Mood, Tommi Soidinmäki

Seuraava tanssipäivä su 4.9.2011