Edellinen tanssipäivä pe 5.8.2011

Lauantai 6.8.2011

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:00--02:00
Souvarit, Helmenkalastajat, tanssikenkien myynti, tanssikenkien myynti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 13 €
Keidas & Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Hangan lava 14 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Rainer Bollström
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 12 €
Erkki Kotomäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Feniks & Anitta Mattila
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
La Strada & Anita Hirvonen
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 13 €
Gulliver Travellers & Markku Laamanen
Honkolan lava (Honkola, Urjala)
Nelinpeli
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 20:30--01:30, 12 €
KinoJake
Huvilintu 13 €
Rosso & Tarja Lunnas
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Anneli Mattila & V.I.P.
Härmän Kylpylä
Seniorilaulaja-alkukilpailu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Sunset, Arto Nuotio
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Imatran kylpylä (Imatra)
Laguuni duo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Varjokuva & Mr. Breathless, Hurma
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Olavi Hällbackan yhtye & Joonas Erkkilä
Jänteen halli 20:30--01:00, 8 €
Kylärengit
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Tähtikavaljeerit & Anne Rantala
Kaikukallio (Kirkonkylä, Mikkeli) 20:00--00:30, 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 14 €
Rosette & Kaija Lustila, Fernet & Tomi Markkola
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Popeda
Karvian Kirin lava
Matti Esko
Hotelli Keurusselkä
Janne Siitari
Kiparkatti 20:00--01:00, 14 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:30--01:30, 12 €
Täysikuu 3
Kukonhiekka 20:00--02:00
Taikakuu, Jani ja Jetsetters
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 5 €
Huttuset trio
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Juhamatti, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 11 €
Pertti Niemi & Odessa
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--00:30, 10 €
Usko Lahtinen & Pasi Lehtola
Liperin lava (Liperi) 14 €
Markus Sextet
Litmaniemen lava (Litmaniemi, Kuopio)
Kuunsilta 2
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Tanssiyhtye Alfa Band
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders, Villi yö
Maaningan kasino (Kuopio)
NeljänSuora, Jamtime
Maksamaan lava (Vöyri) 15 €
Nilzons
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Iskelmäyhtye Bohemia
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Avec & Saska Helmikallio, Viihdyttäjä 2011, Suvi Karjula
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Pekkaniskan Pojat, Midinetti & Tino Ahlgren
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Veli-Matti Linna, Ari Paananen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Mari Ylikärppä trio
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Presto & Kake Randelin
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
Jorma Markos ja La Mer
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Tulipunaruusut
Peuransarvi (Kirkonkylä, Ranua)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Naseva
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Charles Plogman & Tommys
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 €
Markku Harjunpään orkesteri & Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 €
Reissarit & Mikko Takala, Karavaani & Susanna Heikki
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--01:00, 8 €
Jussi Seppäsen yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tosimiehet & Tommi Nyyssönen
Ravani
Jämijärven Pelimannit
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Henkka ja Kulkurit
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
Eki Jantunen
Rämälän lava (Rämälä, Kouvola) 20:00--01:00, 10 €
Kumma
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Avenue & Anniina Mattila, Kasmir & Jari Grek
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:30, 13 €
Risto Nevala
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio)
Huikon veljekset
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 14 €
Voimaorkesteri, Pallosalama & Marko Lämsä
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Syvälahti
Riku Niemi Dance Band & Jorma Kääriäinen, Hovinarrit & Mervi Koponen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 10 €
Anna-Liisa Räsänen
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Antero ja Valamo
Tulenliekki 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ravintola Tulisuudelma
Lipsaset
Turkian lava (Turkia, Hamina) 13 €
Sinitaivas
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Petoman & Tommi Soidinmäki
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Korsuorkesteri, In The Mood
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Horizone & Matti ja Teppo
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00, 10 €
Teijo Suomi Orch
Ytteresse dansbana (Ytteresse, Pedersöre)
San Marino ja Linda
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi

Seuraava tanssipäivä su 7.8.2011