Edellinen tanssipäivä pe 29.4.2011

Lauantai 30.4.2011 vapunaatto

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Uniklubi
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Haaparannan kansantalo 22:00--02:00, 11 euroa
Ässät
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Caminito & Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Helmenkalastajat
Huvilintu (Raisio)
Finlanders, Midinetti & Tino Ahlgren
Hyvinkään järjestötalo 19:00--24:00, 11 euroa
Anna-Liisa Räsäsen yhtye
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charlies
Ikaalisten kylpylä
Fantasia & Marko Maunuksela
Imatran kylpylä
Pasi Suikkasen orkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 14 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--03:00
Horizone & Matti ja Teppo, Esa Rintamäki
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--00:30, 10 euroa
Kinset
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Antero Ketonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Anita Hirvonen & La Strada
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Markku Harjunpää
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juhani Rautiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Mareena Silander trio
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00
Huikon veljekset
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Avenue & Anniina Mattila
Kokkolan työväentalo
Haavekuva, Teemu Lehtola
Konsu (Tampere) 13 euroa
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--03:00
Souvarit, NeljänSuora
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Henri Stenroth ja Jackpot
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette & Kaija Lustila, Petoman & Tommi Soidinmäki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Onnenkulkurit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Karavaani & Susanna Heikki
Mäntsälän lava 20:00--01:30
Tommys & Charles Plogman, Mistral & Anne Mattila, avajaiset
Nivalan ns 20:00--23:45, 10 euroa
Astra
Orimattilan Kehräämö
Polemique & Pekka Masalin
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Tosimiehet & Tanja ja Mino
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Elixir
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Yölintu, Juhani ja Yöntanssittajat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jupiter & Jari Kujala
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Varjokuva & Mr. Breathless, , avajaiset
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 euroa
Tuovilat
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:30, 13 euroa
Elina Nurmoranta & Voitto Takanen
Seurakallio (Leppävirta) 20:00--00:30, 10 euroa
Paavo Heiskasen yhtye
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Dry Capri
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 21:00--02:00, 10 euroa
Roselet
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Anneli Mattila & V.I.P., Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Tanhuhovi (Lohja)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Wähäkosket
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Fosfor
Toejoen seurojentalo (Pori)
Harri Lehtonen & Silver
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
TELAKETJU
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy)
San Marino ja Linda
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
FBI Beat & Markus Törmälä, Koivu
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, Taifun & Reijo Taipale
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Unto Satorannan yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Yards, Trio Sera