Edellinen tanssipäivä pe 18.3.2011

Lauantai 19.3.2011

Auran nuortentalo (Aura) 14 €
Rosette & Kaija Lustila, Unelmavävyt
Haapamäen Suoja
Helmenkalastajat
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Salaiset akentit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Sympatia & Tuomas Koivuviita, naistentanssit, naistentanssit
Härmän Kylpylä
Simo Hietalan yhtye
Imatran kylpylä (Imatra)
Antti Tammilehdon yhtye
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 15 €
Mistral & Anne Mattila
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Fantasia & Marko Maunuksela
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Venetsia, Janne Laine
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri, Marita Taavitsainen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väriloiste
Hotelli Keurusselkä
Twisters & Taija Riihimäki & Tuomas Myllylä
Ravintola Kivitippu
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Konsu 13 €
Konsuorkesteri & Mervi Koponen
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Paavo Heiskanen duo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Risto Nevala
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Myrskytuuli
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 15 €
NeljänSuora, Olavi Hällbackan yhtye
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Rosso & Tarja Lunnas
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--23:30, 10 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Markku Harjunpään orkesteri & Kauko Simonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Anneli Mattila & V.I.P., Jani ja Jetsetters
Nousula
Anna-Liisa Räsänen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 €
Tuuli Tarkkonen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Tulipunaruusut
Pesäkallio 20:00--02:00
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Hannu Auvinen Group
Puistonkulma 10 €
Risto Nissisen yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Calibra & Sanna Liimatainen
Lomakeskus Revontuli
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
EXmiehet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
Norolan Pojat, Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Tammi Group, Virpi Ek
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 12 €
Gunnar Taipaleen yhtye & Markus Allan
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Eeva Mäkeläinen
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tanhuhovi
Paratiisi & Kaija Pohjola, Nelostie & Jaska Mäkynen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Wähäkosket
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Caminito & Kari Piironen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Tanssiorkesteri Villiruusut & Pasi Lehtola
Toejoen seurojentalo
Veijo Haavisto & Vesa Formunen
Tulenliekki
Syke
Ravintola Tulisuudelma
Lipsaset
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Dallapé
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Köpi Koski ja Projekti

Seuraava tanssipäivä su 20.3.2011