Edellinen tanssipäivä pe 11.2.2011

Lauantai 12.2.2011

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Tulipunaruusut
Auran nuortentalo (Aura) 14 €
Diesel & Markku Aro, Markus Sextet
Haapamäen Suoja 14 €
Feniks, Anitta Mattila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tonika, naistentanssit, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Jukka Hallikainen
Härmän Kylpylä
Onnenhetki
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Channel Four
Imatran kylpylä (Imatra)
Pasi Suikkasen orkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Unelmavävyt
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00, 11 €
Sauli ja Ekstaasi
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
In The Mood
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Juhani Merikosken yhtye
Keihärinkosken kylätalo (Keihärinkoski, Viitasaari)
Kuunsilta 2
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä
Volga & Pekka Nebelung
Ravintola Kivitippu
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Konsu 13 €
Korsuorkesteri
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat
Limingan ns (Liminka) 19:30--23:30, 10 €
Taivaantulet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit
Merisärkän viihdekeskus 18 €
Finlanders, Agents
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Unto Satorannan yhtye
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Yölintu
Pesäkallio
Taikakuu, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Ramona & Marko Karvonen
Pyrkivä 19:30--23:30
Putkiradio & Ville Mäkimattila & Janiina Lehtonen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Jarmos-yhtye
Lomakeskus Revontuli
Koivu & Marita Taavitsainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
NeljänSuora, Tangopojat-99, Arto Nuotio, Sebastian Ahlgren
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 €
Mikset & Seija Keskitalo
Salon VPK (Salo)
Varjokuva
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Paavo Heiskanen duo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Hurmurit & Marita Käkelä
Tanhuhovi
Pekkaniskan Pojat, Sheriff & Jaana Hiltunen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Pepe Enrothin yhtye
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Mika Raittilan yhtye & Kimmo Lindegren, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Toejoen seurojentalo
Markku Harjunpää & Kauko Simonen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Rosette & Kaija Lustila, naistentanssit, naistentanssit
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30, 12 €
Norolan Pojat & karaoke
Valtatie 2
Charles Plogman & Tommys, FinnNostalgia & Antti Toivola
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Tyyki Group

Seuraava tanssipäivä su 13.2.2011