Edellinen tanssipäivä pe 4.2.2011

Lauantai 5.2.2011

Auran nuortentalo 15 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Marita Taavitsainen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Jackpot & Henri Stenroth
Haaparannan kansantalo 22:00--02:00, 11 euroa
Taikalintu & Tuuli Tarkkonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tytti Pelkosen yhtye, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Imatran kylpylä
Harmony & Merja Ranta
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 euroa
Avenue & Anniina Mattila
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Antero Ketonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Diesel & Markku Aro
Keihärinkosken kylätalo (Keihärinkoski, Viitasaari)
Kinset
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Norolan Pojat
Konsu (Tampere) 13 euroa
Ässät
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Kuutamo, Henkka ja Kulkurit, Pallosalama & Marko Lämsä
Käenkoski (Parkano) 21:00--02:00, 15 euroa
Helminauha, Kasmir & Jari Grek
Kärsämäen Kataja
Helmenkalastajat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anneli Mattila & V.I.P., Fernet & Tomi Markkola
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Onnenkulkurit
Mynämäen työväentalo 7 euroa
Ajan sävel
Ooperi (Kortela, Rauma) 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 euroa
Naseva
Pesäkallio (Lahti)
Omega & Eija Kantola, Broadway
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Dry Capri
Pyrkivä (Turku) 19:30--23:30
Varjokuva
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
KinoJake
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosso & Tarja Lunnas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 euroa
Timangi, Finlanders
Satulinna (Parola, Hattula)
Sinitaivas, Myrskytuuli
Seurakallio (Leppävirta) 20:00--00:30, 10 euroa
Kulkurit duo
Suomussalmen ns 21:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 13 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Tanhuhovi (Lohja)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri & Martti Metsäketo, Tulipunaruusut
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Voitto Takasen yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Avec & Saska Helmikallio
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Toejoen seurojentalo (Pori)
Jämijärven Pelimannit
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Tommys & Charles Plogman, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Unelmavävyt
Valtatie 2 (Harjavalta)
Souvarit, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Cinema Band
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Täysikuu 3