Edellinen tanssipäivä pe 26.11.2010

Lauantai 27.11.2010

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Rosette & Kaija Lustila
Aronkeidas (Kauhajoki)
Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
NeljänSuora, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Helmenkalastajat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 euroa
Serenade, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Imatran kylpylä
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 13 euroa
Omega & Eija Kantola
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00, 11 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Jyväskylän viihdekeskus
Varjokuva
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 euroa
Caminito & Kari Piironen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 euroa
Tomi Markkola
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Jouni Raitio
Kokkolan työväentalo
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Konsu (Tampere) 13 euroa
Seitsemän seinähullua veljestä
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 euroa
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä, Hurma
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 euroa
Juha Leppänen & Merja Lehtinen
Kärsämäen Kataja
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Pekkaniskan Pojat, Tommys & Charles Plogman
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
La Strada, Hanna Talikainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Tulipunaruusut
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 euroa
Sinitaivas, Koivu & Marita Taavitsainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Korsuorkesteri, Rosso & Tarja Lunnas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Juha Ahtilinna Group & Janne Siitari
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarkko Honkanen & Taiga
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Tapsa ja Foxpro
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Soundset Jaakko ja Mikael
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Kuunsilta 2
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Markus Sextet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 euroa
Calibra & Sanna Liimatainen, Reijo Taipale
Seurakallio (Leppävirta) 10 euroa
Unikuva & Pentti Pursiainen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Suomussalmen ns 21:00--01:00, 10 euroa
Pauli Raivion yhtye
Tanhuhovi (Lohja)
Köpi Koski ja Projekti, Fantasia & Marko Maunuksela
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Unto Satorannan yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Toejoen seurojentalo (Pori)
Honkala team
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Elixir & Virpi Piippo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Syke
Valtatie 2 (Harjavalta)
Finlanders, Midinetti
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Tanssiorkesteri Luxus