Edellinen tanssipäivä pe 12.11.2010

Lauantai 13.11.2010

Auran nuortentalo (Aura) 15 €
In The Mood, Tomi Markkola
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 10 €
Hannu Roitto
Haapamäen Suoja
Caminito & Kari Piironen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Aikalisä, naistentanssit, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Korsuorkesteri
Härmän Kylpylä
Boogie, Tanssiryhmä Lamourettes
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Voimaorkesteri
Imatran kylpylä (Imatra)
KinoJake
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 15 €
Yölintu
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Charles Plogman & Tommys
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 13 €
Köpi Koski ja Projekti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 €
La Strada
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Isola ja Yön tähdet
Hotelli Keurusselkä 10 €
Maestro & Vesa Parantainen
Ravintola Kivitippu
Fantasia
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 €
Eino Luostarin yhtye
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Karavaani & Susanna Heikki
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Omega & Eija Kantola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Vetonaula & Markus Kinnunen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sinitaivas
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Masa & Marsiband
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit, Pohojanmaan Pelimiehet
Merisärkän viihdekeskus
Syke, Markus Sextet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Markku Harjunpään orkesteri & Kauko Simonen
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 20:00--00:30, 7 €
Lapintähti
Ooperi (Kortela, Rauma) 12 €
Antero ja Valamo
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 18:00--01:00, 5 €
Leo Nevalainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Guesthouse Petra
Duo Sami Soininen
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Jade's band
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Anu Tammela
Puistonkulma 10 €
Ramona & Urho Hämäläinen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Coralia
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
Finlanders, Timangi
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Sonetti & Ilkka Hakala
Seurakallio 10 €
Paavo Heiskanen duo
Kylpylähotelli Summassaari
Calibra & Sanna Liimatainen
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 20:00--24:00, 10 €
Duo Kasino
Tanhuhovi
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Fernanda
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Seppo Salovesi Group
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Tanssiorkesteri Helmi & Lasse Laakso
Toejoen seurojentalo
Menokkaat
Tulenliekki
Rosso & Tarja Lunnas
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tähtihetki & Juha Alvari, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
FBI-beat & Markus Törmälä
Valtatie 2 20:00--02:00
Mistral & Anne Mattila, NeljänSuora
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Efekti & Esa Salmi
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Seuraava tanssipäivä su 14.11.2010