Edellinen tanssipäivä pe 29.10.2010

Lauantai 30.10.2010

Auran nuortentalo
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, FBI Beat & Markus Törmälä
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 euroa
Eija Koriseva & Kari Isola ja Yön tähdet, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Helminauha
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Popeda, Ensti solo band
Ikaalisten kylpylä
Unelmavävyt
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Jyväskylän viihdekeskus
Yölintu, Original Beat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 euroa
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Maija Muikku trio
Konsu (Tampere) 13 euroa
Konsuorkesteri & Minna Sirkiä
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 euroa
Paavo Heiskanen duo
Krääkkiö (Vesilahti)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--02:00
La Strada & Anita Hirvonen, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Caminito & Kari Piironen, Venetsia & Janne Laine
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa)
Juhani Virta, Tero Vall
Käenkoski (Parkano) 21:00--02:00
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Myrskytuuli
Kärsämäen Kataja
Pasi Vainionperä
Lehtimäen kirkonkylän ns (Alajärvi)
Onnenhetki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Channel Four, Fantasia & Marko Maunuksela
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mäntän klubi (Mänttä-Vilppula)
Norolan Pojat
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Sinitaivas
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Royal
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Amado & Ake Pääkkö
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
The Smooth, Tanssiryhmä High Heels
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mistral & Anne Mattila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, Tosimiehet & Tanja ja Mino
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--02:00
Tommys & Charles Plogman, Palapeli & Sanna-Mari Titov
Seurakallio (Leppävirta) 10 euroa
Duo Kasino
Tanhuhovi (Lohja)
Rosette & Kaija Lustila, Sunset & Arto Nuotio
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Euroset
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Jamifox & Jonni Takala
Toejoen seurojentalo (Pori)
Takanen team & Risto Nevala
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Varjokuva
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Wähäkosket, naistentanssit
Työväentalo (Salo)
Keijo Nurmen yhtye
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
Huikon veljekset
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Rosso & Tarja Lunnas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö)
Corona & Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Yards & Eino Luostari