Edellinen tanssipäivä pe 15.10.2010

Lauantai 16.10.2010

Auran nuortentalo (Aura)
Aikalisä, Taikakuu
Hotelli Ellivuori
FBI-beat & Markus Törmälä
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
San Marino ja Linda
Haapamäen Suoja
Soundset & Eero Aven
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Terhi Lehtoniemi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Volga & Pekka Nebelung
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Erkki Räsänen
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Niskalenkki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00, 11 €
Captain & Teuvo Vuoti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Väriloiste
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Amor-kvartetti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Marita Taavitsainen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Hirvonen
Hotelli Keurusselkä 10 €
Tosimiehet, Hauli Bros duo
Kivitaipaleen ns (Kivitaipale, Rovaniemi)
Sami Keskitalo & Pohjantähti
Ravintola Kivitippu
Avenue & Anniina Mattila
Konsu 13 €
Veijarit & Sirpa Jokinen
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Kisällit-kvartetti & Seppo Koski
Kukonhiekka 20:00--02:00
Souvarit, Helmenkalastajat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Tarja Ylitalo, Juhani Rautiainen
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Syke, Onnenkulkurit
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 15 €
Charles Plogman & Tommys, Walkarit
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Elämänmeno, Sanna-Kaisa Inget-Sipola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Mistral & Anne Mattila, Kari Piironen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila & V.I.P.
Nousula
Duo yx + yx
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
NeljänSuora
Pesäkallio 20:00--02:00
Saija Tuupanen & Tornados, Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Dry Capri
Kylpylähotelli Rauhalahti
Paparazzi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 14 €
Jaska Mäkynen, Kauko Simonen, Sebastian Ahlgren, Hanna Talikainen
Seurakallio 10 €
Duo Sami Soininen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Ramos
Tanhuhovi
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Kari Isola ja Yön tähdet & Eija Koriseva
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Foxet & Pepe Enroth
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Rosette & Kaija Lustila
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Toejoen seurojentalo
Pyhäjärvi & Reijo Wiik
Tulenliekki
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Siluetti & Miia Mäkelä, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2 20:00--02:00
Yölintu, Antti Tammilehdon yhtye
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 17.10.2010