Edellinen tanssipäivä pe 8.10.2010

Lauantai 9.10.2010

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Caminito & Kari Piironen
Auran nuortentalo (Aura)
Syke, Väriloiste
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 19:00--01:00, 10 €
Kymenlaakson pelimannit, jenkkailtamat, iltamat
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö)
San Marino ja Linda
Haapamäen Suoja
Unelmavävyt
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Eki Jantunen & Mutkattomat
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Saija Tuupanen & Tornados
Lomakeskus Huhmari
Marita Taavitsainen
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:00, 10 €
Duo Sami Soininen
Härmän Kylpylä
Savannah
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Avec & Saska Helmikallio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Diesel & Markku Aro
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Rosette & Kaija Lustila
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Bolero
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Vesa Parantainen duo
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Hotelli Keurusselkä 10 €
The Smooth
Kukonhiekka 20:00--02:00
Anneli Mattila & V.I.P., Varjokuva
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Pequeno, Tiina Pitkänen
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Helmenkalastajat
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa)
Timo Rautala, Tero Vall
Käenkoskikeskus 21:00--02:00
Yölintu, Olavi Hällbackan yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Wähäkosket
Merisärkän viihdekeskus
Finlanders, Original Beat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Elixir & Virpi Piippo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Myrskytuuli
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taiga & Jarkko Honkanen, tanssikenkien myynti, tanssikenkien myynti
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Meriitti & Pia Lång
Puistonkulma 8 €
Kiuruveden harmonikkakerho
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sonetti & Ilkka Hakala
Lomakeskus Revontuli
NeljänSuora
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 14 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Jackpot & Henri Stenroth
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 12 €
Feniks & Anitta Mattila
Tanhuhovi
Charles Plogman & Tommys, Riku Berg
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Petoman & Tommi Soidinmäki
Toejoen seurojentalo
Jämijärven Pelimannit
Tulenliekki
Korsuorkesteri
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Dreams, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Marko Maunuksela
Valtatie 2 20:00--02:00
Souvarit, Omega & Eija Kantola
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Harri Lehtonen & Silver

Seuraava tanssipäivä su 10.10.2010