Edellinen tanssipäivä pe 10.9.2010

Lauantai 11.9.2010

Esakallio 20:00--01:30
La Strada, Seitsemän seinähullua veljestä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Rainer Bollström
Huvilintu 13 €
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä
Venetsia & Janne Laine
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Caminito & Kari Piironen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Hanna Talikainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Ilta & Janne Tulkki
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, In The Mood
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Jokiset
Hotelli Keurusselkä 10 €
Rakkauden ammattilaiset & karaoke
Konsu 20:00--01:00, 13 €
Jackpot, Henri Stenroth
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 €
Reijo Nieminen
Kukonhiekka 20:00--02:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Finlanders
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Mari Ylikärppä
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 10 €
Matti Esko
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virta
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Kangastus, Reino Jalonen ja Kangastus
Liperin lava (Liperi) 13 €
Markus Kokkonen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taikakuu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Karavaani & Susanna Heikki
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Tarja Lunnas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Mia Leivo & Pequeno, Fernet & Tomi Markkola, Suvi Hiltunen
Guesthouse Petra
Duo Sami Soininen
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Juha Ahtilinna Group
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Yölintu
Kylpylähotelli Rauhalahti
Caravan
Ravani
Menokkaat
Lomakeskus Revontuli
Anneli Mattila & V.I.P.
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45
Korsuorkesteri, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Avenue & Anniina Mattila, Varjokuva
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Markku Koivula trio
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Tarmo Malila ja Täysikuu
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Volga, Pekka Nebelung & Jenna Bågeberg
Tanhuhovi
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Tanssiyhtye Neliveto
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tukkijätkät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Anne Mattila
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Norolan Pojat, Riku Niemi Dance Band & Jorma Kääriäinen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Kari Tapio

Seuraava tanssipäivä su 12.9.2010