Edellinen tanssipäivä pe 14.5.2010

Lauantai 15.5.2010

Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Vienna & Eero Ylisirkka
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taikakuu
Huvilintu 13 €
Korsuorkesteri
Härmän Kylpylä
Ensti solo band, Tohtori No
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Souvarit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Petoman & Tommi Soidinmäki
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Fernet & Tomi Markkola, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Caminito & Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä 10 €
Veli-Matti Linna & karaoke
Kukonhiekka 20:00--02:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Jonna Ortju
Kuntotalo 20:00--01:00, 10 €
Väriloiste
Käenkoskikeskus 21:00--02:00
Yöperhonen & Jaana Kurhela, Mikael Konttinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Solistiyhtye Jermut
Liperin lava (Liperi) 14 €
Fantasia & Amadeus Lundberg
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Taiga & Jarkko Honkanen
Merisärkän viihdekeskus
Feniks, Suvi Teräsniska
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Rosette & Kaija Lustila, FBI-beat & Markus Törmälä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskytuuli
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Paavo Heiskanen trio
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Ässät
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Tukkijätkät
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Pentti Kumpulainen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Onnenpotku & Susanna Sakko
Ravani
Jämijärven Pelimannit
Lomakeskus Revontuli
La Strada & Anita Hirvonen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat, Rosso & Tarja Lunnas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 10 €
Foxpop, Kaisa-Mari Ruokolainen, Markus Tavi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pequeno, Ilta & Janne Tulkki
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Syvälahti
Mistral & Anne Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Väliaikainen
Tanhuhovi
Taifun & Juha Mäkinen, Reijo Taipale, Riku Berg
Tulenliekki
NeljänSuora
Turun VPK (Turku) 8 €
Jarkko Salmi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Villiruusu, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Sinitaivas
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Diesel & Markku Aro, In The Mood
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Charlies
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Dry Capri

Seuraava tanssipäivä su 16.5.2010