Edellinen tanssipäivä pe 30.4.2010

Lauantai 1.5.2010 vapunpäivä

Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Luxus
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--01:30
Tuovilat
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tulipunaruusut
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti & Matti Korkiala
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Lomakeskus Huhmari
Jade's band
Huvilintu 13 €
Petoman & Tommi Soidinmäki
Härmän Kylpylä
Yötaivas
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Eija Kourimo
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Wähäkosket, Hanna Talikainen
Kerhola 20:00--01:00
FinnNostalgia & Antti Toivola, Henkka ja Kulkurit
Hotelli Keurusselkä 10 €
Tomi Loppi Band & karaoke
Kukonhiekka 20:00--02:00
Onnenpotku & Susanna Sakko, Yölintu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Marko Jolkkonen solo
Käenkoskikeskus 25 €
Skylarks, Elonkerjuu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Focus, Sakke Kotilainen
Liperin lava (Liperi) 13 €
Korsuorkesteri
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit, Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Markku Harjunpään orkesteri & Markku Harjunpää & Tuula Heikkilä
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Markus Sextet, Kari Tapio
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio
Fantasia & Amadeus Lundberg
Kylpylähotelli Peurunka 8 €
Metronome
Pihlajaveden ns (Pihlajavesi, Keuruu)
Juhani Merikosken yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
La Strada & Anita Hirvonen
Lomakeskus Revontuli
Ilta & Janne Tulkki
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Sinitaivas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 12 €
Rosette & Kaija Lustila, Duo Jari
Syvälahti
Charles Plogman & Tommys, Väriloiste
Tulenliekki
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli
San Marino ja Linda
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avenue & Anniina & Anitta Mattila
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
A. Aallon rytmiorkesteri, Unelmavävyt
Valtatie 2 20:00--02:00
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, In The Mood
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Midinetti

Seuraava tanssipäivä su 2.5.2010