Edellinen tanssipäivä pe 16.4.2010

Lauantai 17.4.2010

Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, FBI-beat & Markus Törmälä
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Ässät
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taikakuu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Aikalisä
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Härmän Kylpylä
Ramona & Antti Mäki-Opas
Imatran kylpylä (Imatra)
Dingo
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Antti Tammilehdon yhtye
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Onnenkulkurit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Paratiisi & Kaija Pohjola, Helmenkalastajat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 €
Bolero
Ravintola Kivitippu
Boogie
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Caminito & Kari Piironen
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Foxpop, Mikko Järvinen
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 €
Tero Vall & Jarmo Kankaanranta & Henri Lehtonen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Walkarit
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--23:30, 10 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Jammarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Wähäkosket
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 10 €
Antero ja Valamo
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Sinitaivas, Finlanders, avajaiset, avajaiset
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Charles Plogman & Tommys, Suvi Teräsniska
Nousula
Anna-Liisa Räsänen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00, 10 €
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
NeljänSuora
Pesäkallio
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Sinikuu
Kylpylähotelli Rauhalahti
Mira ja Brainless
Lomakeskus Revontuli
Resiina & Juha Metsäperä
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Isola ja Yön tähdet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Köpi Koski ja Projekti, Susanna Heikki
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Jettiset
Hotelli Seurahuone
Jade's band
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Paavo Heiskanen duo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Kinset
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Tuovilat
Tanhuhovi
Noiser & Risto Nevala, Gulliver Travellers & Markku Laamanen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Tarja Mäkelä
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Esko Sartolahti
Toejoen seurojentalo
Maarit Aro
Tulenliekki
La Strada
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tukkijätkät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Valtatie 2 20:00--02:00
Syke, Horizone & Matti ja Teppo
Vanhankylän ns (Vanhakylä, Isojoki)
Savannah
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Voitto Takasen yhtye

Seuraava tanssipäivä su 18.4.2010