Edellinen tanssipäivä pe 9.4.2010

Lauantai 10.4.2010

Auran nuortentalo 13 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen, In The Mood
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Rolex, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Caminito & Kari Piironen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jussi Roposen yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Korsuorkesteri
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Esa Rintamäki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--02:00, 14 euroa
Voimaorkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Paavo Heiskanen duo
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Kiikan nuorisotalo (Sastamala) 20:00--00:30, 10 euroa
Voitto Takanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Baroque
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 euroa
Wähäkosket
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Charlies, Onnenkulkurit
Laihian ns
Anna-Liisa Räsänen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Oja-Lipasti band & Marko Maunuksela
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 euroa
Tarja Mäkelän yhtye
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Saija Tuupanen & Tornados
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Karavaani & Susanna Heikki
Ooperi (Kortela, Rauma)
Antero ja Valamo
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Kasmir & Jari Grek
Pesäkallio (Lahti)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Tomi Loppi trio
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Rosette
Pyrkivä (Turku) 19:00--23:30, 10 euroa
Atlantic & Ari Aalto & Heidi Brunila
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 euroa
Juhani Merikosken yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 15 euroa
Finlanders, Myrskytuuli
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 10 euroa
Duo Kasino
Tanhuhovi (Lohja)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Sinitaivas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Honkala team
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Markus Sextet
Toejoen seurojentalo (Pori)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Siluetti & Miia Mäkelä, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
FBI Beat & Markus Törmälä
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Taikakuu, Mistral & Anne Mattila
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi