Edellinen tanssipäivä pe 19.3.2010

Lauantai 20.3.2010

Auran nuortentalo 13 euroa
Omega & Eija Kantola, Unelmavävyt
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Exodus
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Laila ja Olavi -laulukilpailu, Onnenkulkurit
Haaparannan kansantalo 22:00--02:00, 11 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Monitoimitalo Honkala (Honkajoki) 20 euroa
Caminito & Kari Piironen & Jukka Hallikainen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki) 20:00--02:00
Syke, San Marino ja Linda
Jyväskylän viihdekeskus
Souvarit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fantasia & Amadeus Lundberg, Kaija Lustila, naistentanssit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 euroa
Eino Luostari
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Hirvonen
Kokkolan työväentalo
Kuutamo
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 euroa
Humppafoksi
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Myrskytuuli, Helmenkalastajat
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 euroa
Pallax
Käenkoski (Parkano)
Anneli Mattila & V.I.P., Kasmir & Jari Grek
Laihian ns
Pohojanmaan Pelimiehet
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Savannah
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 euroa
Jammarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jarkko Honkanen & Taiga
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
FBI Beat & Markus Törmälä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Markus Sextet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 euroa
Finlanders, Jani ja Jetsetters
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Ässät
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00, 10 euroa
Kyläsoittajat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Onnenonkijat & Anna-Liisa Räsänen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Jarmos-yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Helminauha
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Fernet & Tomi Markkola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 euroa
Kari Vepsä, Antti Huovila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 euroa
Tuovilat
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--02:00
Charlies, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Polaris trio
Tanhuhovi (Lohja)
Tulipunaruusut, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Voitto Takasen yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Tonika
Toejoen seurojentalo (Pori)
Polar & Päivi Nieminen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Varjokuva
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Haavekuva & Teemu Lehtola, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Anne Mattila
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Yölintu, Henkka ja Kulkurit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö)
Markku Harjunpää & Tuula Heikkilä