Edellinen tanssipäivä pe 5.3.2010

Lauantai 6.3.2010

Auran nuortentalo 13 euroa
Diesel & Markku Aro, Suvi Teräsniska
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Korsuorkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Köpi Koski ja Projekti
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Caminito & Kari Piironen, Väriloiste
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä
Semites
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola
Jyväskylän viihdekeskus
Rosso & Tarja Lunnas
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--02:00, 14 euroa
Hanna Talikainen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 euroa
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt, Raimo Waren
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 euroa
Duo Ake ja Rami
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 euroa
Moonlight & Netta Skog & Lotta Skog
Kuntotalo (Kouvola) 13 euroa
Pekka Nebelung ja Volga
Käenkoskikeskus (Parkano) 15 euroa
Yölintu, Unelmavävyt
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 euroa
Haavekuva
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tommys & Charles Plogman
Lempäälän manttaalitalo
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Mynämäen työväentalo 7 euroa
Lapintähti
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 euroa
Fantasia & Amadeus Lundberg, Horizone & Matti ja Teppo
Ooperi (Kortela, Rauma)
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Leo Nevalainen
Oriveden Taisto
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00, 10 euroa
Tukkijätkät
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Syke, levynjulkistus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Kapris
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jani ja Jetsetters
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Kuunsilta 2
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, Arto Nuotio
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 euroa
Terhi Lehtoniemi
Seurakallio (Leppävirta) 20:00--00:30, 10 euroa
Reissumies
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Trio Tapio Hakulinen
Suomussalmen ns 10 euroa
Trio Vainio
Tanhuhovi (Lohja) 14 euroa
Rosette & Kaija Lustila, Kari Isola ja Yön tähdet, Yön tähdet
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Taisto Saaresaho
Toejoen seurojentalo (Pori)
Honkala team
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Norolan Pojat, naistentanssit
Työväentalo (Salo)
Keijo Nurmen yhtye
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Sinitaivas, Myrskytuuli
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Reino Jalonen ja Kangastus