Edellinen tanssipäivä pe 5.2.2010

Lauantai 6.2.2010

Auran nuortentalo 13 euroa
Varjokuva, Esteri
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Eino Luostari
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Graniitti & Rainer Bollström
Haaparannan kansantalo 22:00--02:00, 11 euroa
Tanssiorkesteri Luxus & Mari Ylikärppä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Petri Forsmanin trio & Timo Väre
Honkamäki (Iisalmi) 10 euroa
Duo Tapio Hakulinen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki) 20:00--02:00
Souvarit, Juhamatti & Fanny, avajaiset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus
Ikaalisten kylpylä
Monarkia & Jukka Hallikainen
Imatran kylpylä
FBI Beat & Markus Törmälä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 11 euroa
Ilta & Janne Tulkki
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Amor-kvartetti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 euroa
Sinikuu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 6 euroa
Soundset & karaoke
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Avenue & Anniina Mattila
Konsu (Tampere)
Korsuorkesteri
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Fantasia & Amadeus Lundberg
Kärsämäen Kataja
Haavekuva, Teemu Lehtola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sinitaivas
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Jammarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Wähäkosket
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Tommys & Charles Plogman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Oja-Lipasti band & Marko Maunuksela
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Leo Nevalainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00, 10 euroa
Rytmiset
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskytuuli
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Sonetti & Ilkka Hakala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Mistral & Anne Mattila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 euroa
Tulipunaruusut, Nelinpeli, Magia 1 & Mikael Konttinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Markku Koivula duo
Suomussalmen ns 10 euroa
Veikko Pöllänen & Pekka Pöllänen
Tanhuhovi (Lohja) 14 euroa
Saija Tuupanen & Tornados, Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Safir & Meiju Suvas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Toejoen seurojentalo (Pori)
Corona & Jarkko Ylinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Rosette & Kaija Lustila, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Voitto Takasen yhtye