Edellinen tanssipäivä pe 25.12.2009

Lauantai 26.12.2009 tapaninpäivä

Alavuden seurantalo (Alavus) 21:00--02:30, 12 euroa
Free shake & Kari Hirvonen
Auran nuortentalo 13 euroa
Rosette & Kaija Lustila, In The Mood
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 7 euroa
Kari Isola ja Yön tähdet
Evijärven alapään ns 13:00--17:00
Tanssiorkesteri Luxus
Evijärven ns
Oja-Lipasti band & Marko Maunuksela
Haaparannan kansantalo 22:00--02:00, 11 euroa
Sauli ja Ekstaasi
Honkamäki (Iisalmi) 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye
Hyvinkään järjestötalo 16:00--21:00, 11 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hämeenlinnan VPK 15:00--18:00, 8 euroa
Seppo Mäkisen yhtye
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ikaalisten kylpylä
Heidi Brunila
Imatran kylpylä
SimBros.
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 euroa
Taivalkunta Beat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Nina Koivisto
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 euroa
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00
Sunset & Arto Nuotio, Nalle Lehtonen & Antti Toivola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Pekka Parsola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00
Huikon veljekset & Jonna Ortju
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Marja-Leena Gröhn ja Marimba
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Sinitaivas
Käenkoskikeskus (Parkano) 21:00--02:00, 15 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kärsämäen Kataja
Elixir & Virpi Piippo
Lautsian lomakeskus (Lautsia, Hämeenlinna)
Unto Satorannan yhtye
Lempäälän manttaalitalo
Pertti Niemi & Odessa
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 euroa
Heikki Lukkarinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Johanna Debreczeni
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Tähtihetki & Markus Kokkonen
Nivalan ns 8 euroa
Paavo Heiskanen trio
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Kesätuuli
Orimattilan Kehräämö
14:00--17:30 Hollolan harmonikat, 8 euroa
20:00--01:00 Hannu Matilainen, 8 euroa
Oriveden Taisto
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Saija Tuupanen & Tornados
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 euroa
Hanuri ja Hattu
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 euroa
Vesa Parantainen duo
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio) 10 euroa
Unelmayhtye
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 euroa
Tulipunaruusut, La Strada
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 euroa
Sami Keskitalo & Erimiehet
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Duo Tapio Hakulinen
Tanhuhovi (Lohja)
Paratiisi & Kaija Pohjola, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Wähäkosket
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--17:00, 8 euroa
Focus
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Väliaikainen
Toejoen seurojentalo (Pori)
Jämijärven Pelimannit
Turun VPK 12 euroa
Juhani Virta
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Crystal & Terhi Lehtoniemi, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Juhamatti & Timangi
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Henkka ja Kulkurit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Korsuorkesteri
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 euroa
Reino Jalonen ja Kangastus
Väinölä (Voltti, Kauhava) 10 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat, Alahärmän puhallinorkesteri