Edellinen tanssipäivä pe 27.11.2009

Lauantai 28.11.2009

Auran nuortentalo 20:00--01:00, 13 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen, FBI Beat & Markus Törmälä
Evijärven alapään ns 20:30--01:30
Karaoke
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Octavia & Hanna Talikainen
Haaparannan kansantalo 22:00--02:00, 11 euroa
Tähtihetki & Juha Alvari
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Freesia & Elina Vettenranta
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Honkamäki (Iisalmi) 10 euroa
Ilpo Kaleva
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kaksi kitaraa, Hurriganes & Remu Aaltonen
Ikaalisten kylpylä
In The Mood
Imatran kylpylä
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Jyväskylän viihdekeskus
Skylarks, Gulliver Travellers & Eric Ray & Markku Laamanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Diesel & Markku Aro
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 euroa
Seppo Salovesi Group
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Katri Aapalahti
Kiikan nuorisotalo (Sastamala) 20:00--00:30, 10 euroa
Helminauha
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 10 euroa
Kari Isola ja Yön tähdet, Lotta Skog
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Taikakuu
Kärsämäen Kataja
Coralia & Kaija Lustila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat, Kari Piironen
Lempäälän manttaalitalo 20:00--23:30, 10 euroa
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Channel Four
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
La Strada, Jani ja Jetsetters, Öiset kulkijat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Wähäkosket
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Väriloiste, Johanna Debreczeni
Orimattilan Kehräämö
14:00--17:30 Timanki, kahvitarjoilu, 4 euroa
20:00--01:00 Timanki, 8 euroa
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Amilo Group
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Rosette
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Pekkaniskan Pojat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 euroa
Finlanders, Myrskytuuli
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 euroa
Sauli ja Ekstaasi
Satulinna (Parola, Hattula)
Sinitaivas, Fernet & Tomi Markkola
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Pielaveden harmonikansoittajat
Suomussalmen ns 9 euroa
Exset
Tanhuhovi (Lohja)
Avenue & Anniina Mattila, Fantasia & Amadeus Lundberg, Anitta Mattila
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Tulipunaruusut
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Hannu Saksi
Toejoen seurojentalo (Pori)
Aki Mäki & Jussi Henttonen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Anneli Mattila & V.I.P., Resiina & Juha Metsäperä
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Elixir & Virpi Piippo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Presto & Kake Randelin
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Tommys & Charles Plogman, Markus Sextet
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 10 euroa
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu