Edellinen tanssipäivä pe 20.11.2009

Lauantai 21.11.2009

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 12 €
KinoJake
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 13 €
Diesel & Markku Aro, Rosso
Haapamäen Suoja
Sata kitaraa & Antti Huovila
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Souvarit, Lasse Hoikka
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kuutamotaivas
Härmän Kylpylä
Tanssittajat
Imatran kylpylä (Imatra)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Karavaani
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 15 €
Mistral & Anne Mattila
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00, 11 €
Sauli ja Ekstaasi
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Finlanders
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Hannu Karjalainen Group
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 €
Helmenkalastajat
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Hotelli Keurusselkä 10 €
Ami Jaara ja Amico
Ravintola Kivitippu
Mustat kitarat & Jarkko Yli-Sikkilä
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Octavia & Hanna Talikainen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Istanbul
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Korsuorkesteri
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
20:00--01:00 Eki Jantunen & Mutkattomat
14:00--17:30 Leo Nevalainen
Pesäkallio 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Väriloiste
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Amilo Group
Puistonkulma
Esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sheriff & Jaana Hiltunen
Lomakeskus Revontuli
Petoman & Tommi Soidinmäki
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio) 10 €
Jorma Markos ja La Mer
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Pekkaniskan Pojat, Köpi Koski ja Projekti
Kylpylähotelli Summassaari
Elixir
Tanhuhovi
Saija Tuupanen & Tornados, Caminito & Kari Piironen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Euroset
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Sinitaivas
Toejoen seurojentalo
Takanen team & Eila Pienimäki
Tulenliekki
Syke
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Roselet & Sanna Ylikärppä, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Charles Plogman & Tommys
Valtatie 2 20:00--02:00
Myrskylyhty & Kaija Lustila & Mikko Mäkeläinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Seuraava tanssipäivä su 22.11.2009