Edellinen tanssipäivä pe 13.11.2009

Lauantai 14.11.2009

Alavuden seurantalo 21:00--02:30, 10 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Mistral & Anne Mattila
Evijärven ns (Evijärvi)
Presto & Kake Randelin
Haapamäen Suoja
Caminito & Kari Piironen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tulipunaruusut
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Harri Lehtonen & Silver
Honkamäki 8 €
Karaoke
Härmän Kylpylä
The Boys & Jussi Raittinen, Tanssiorkesteri Luxus
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Unelmavävyt
Imatran kylpylä (Imatra)
Gebardi
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Taifun & Juha Mäkinen, Resiina & Juha Metsäperä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Helmenkalastajat
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Amor-kvartetti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 €
Saija Tuupanen & Tornados
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 €
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Hotelli Keurusselkä 10 €
Tomi Loppi Band & Carita Pennanen
Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
Corona & Jarkko Ylinen
Ravintola Kivitippu
Norolan Pojat
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Sami Keskitalo & Erimiehet
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Mari Ylikärppä trio
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Varjokuva
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Rape ja Repa
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Markus Sextet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 13 €
Pekkaniskan Pojat, Pallosalama & Marko Lämsä
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--01:00, 12 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
20:00--01:00 Graniitti & Rainer Bollström
14:00--17:30 Hollolan harmonikat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Väliaikainen
Pesäkallio 20:00--02:00
Myrskytuuli, Yölintu
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Amilo Group
Lomakeskus Revontuli
Fernet & Tomi Markkola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Korsuorkesteri, Boheme & Eija Koriseva
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Kauko Simonen
Hotelli Seurahuone
Janne Siitari
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Duo Ake ja Rami
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Captain & Teuvo Vouti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timanki
Tanhuhovi
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Voitto Takasen yhtye
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Toejoen seurojentalo
Focus
Tulenliekki
Rosso & Tarja Lunnas
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Serena, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Valtatie 2 20:00--02:00
Sinitaivas, In The Mood
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Efekti & Esa Salmi
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen

Seuraava tanssipäivä su 15.11.2009