Edellinen tanssipäivä pe 6.11.2009

Lauantai 7.11.2009

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 12 €
Tulipunaruusut
Alavieskan Viri (Alavieska)
Haavekuva & Teemu Lehtola
Alavuden seurantalo 12 €
FinnNostalgia & Antti Toivola, Nalle Lehtonen
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 14 €
Finlanders, Myrskytuuli
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 10 €
Hannu Roiton yhtye, jenkkailtamat, iltamat
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:30
Täysikuu 3, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja 14 €
Sunset & Jarkko Salmi & Arto Nuotio
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taikakuu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Petri Forsmanin yhtye
Härmän Kylpylä
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Riku Niemi Orchestra & Mikael Konttinen, konsertti, konsertti
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Freesia & Elina Vettenranta
Imatran kylpylä (Imatra)
A. Aallon rytmiorkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Omega & Eija Kantola
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Channel Four, Roadsters
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 €
Korsuorkesteri
Hotelli Keurusselkä 10 €
Nasma Team
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 €
Anna-Liisa Räsänen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Tosimiehet
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Jokiset & Risto Kääriäinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Napoli & Henri Stenroth
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Siluetti & Miia Mäkelä
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 0 €
Jammarit, Ranny ja Highlanders
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jarmos-yhtye
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Markku Harjunpään orkesteri, Markku Harjunpää & Kauko Simonen
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
20:00--01:00 Matti Heinänen
14:00--17:30 Matti Heinänen
Pesäkallio 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Kilimanjaro & Timo Luostari
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Iskuorkesteri & Janne Laine
Puistonkulma 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Astra
Kylpylähotelli Rauhalahti
La Strada
Lomakeskus Revontuli
Rosso & Tarja Lunnas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Helmenkalastajat, Koivu & Marita Taavitsainen
Tanhuhovi
Mistral & Anne Mattila, Onnenkulkurit
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Juha Vartiainen & Variaatio, Markus Sextet
Toejoen seurojentalo
Caminito & Kari Piironen
Tulenliekki
Fernet & Tomi Markkola
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Wähäkosket, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Pallosalama & Marko Lämsä
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila & V.I.P.
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Voitto Takasen yhtye

Seuraava tanssipäivä su 8.11.2009