Edellinen tanssipäivä pe 30.10.2009

Lauantai 31.10.2009

Alaviirteen ns (Alaviirre, Kokkola)
Taimo Löfin yhtye
Alavuden seurantalo 21:00--02:30, 13 €
Boogie
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Resiina & Juha Metsäperä
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Jupiter & Jari & Helena Kujala
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jämijärven Pelimannit
Honkamäki 10 €
Humppafoksi
Lomakeskus Huhmari
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Härmän Kylpylä
Villi yö
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Imatran kylpylä (Imatra)
Laura Voutilainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Yölintu, Taiga & Jarkko Honkanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Walkarit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 €
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 €
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Hotelli Keurusselkä 10 €
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
Midinetti
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Kukonhiekka
Islanders & Danny & D'Voices, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Ulla-Jaana Riekkoniemi trio
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Syke, Helminauha
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Helmenkalastajat
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Tarja Mäkelä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Piironen
Merisärkän viihdekeskus
Rosso & Tarja Lunnas, EQ ja Sami Hakala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Mia Leivo & Pequeno
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 13 €
Anneli Mattila & V.I.P., Ilta & Janne Tulkki
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti)
Janne Ahosen yhtye
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
20:00--00:30 Duo Taikayö
14:00--17:30 Duo Taikayö
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
La Strada & Anita Hirvonen
Pesäkallio 20:00--02:00
FBI-beat & Markus Törmälä, Henkka ja Kulkurit
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Tonika
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Vonkamiehet
Lomakeskus Revontuli
Antti Huovila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Sinitaivas, Kaija Lustila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Kari Isola ja Yön tähdet & Mari Ylikärppä
Salon VPK (Salo) 15:00--19:00, 8 €
Keijo Nurmen yhtye
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Kyytipojat & Ilpo Kaleva
Tanhuhovi
Pekkaniskan Pojat, Tanssiyhtye Alfa Band
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Seppo Salovesi Group
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Pallosalama & Marko Lämsä
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Euroset
Toejoen seurojentalo
Honkala team
Tulenliekki
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Charlies
Valtatie 2 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Fernet & Tomi Markkola
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Pyrstötähti & Maarit Aro
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Eino Luostari
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Fantasia & Amadeus Lundberg

Seuraava tanssipäivä su 1.11.2009