Edellinen tanssipäivä pe 9.10.2009

Lauantai 10.10.2009

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 12 €
Korsuorkesteri
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 13 €
Jani ja Jetsetters, Karavaani & Susanna Heikki
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja
KinoJake
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Unto Satorannan yhtye
Härmän Kylpylä
Jarmos-yhtye
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Anneli Mattila & V.I.P.
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Fernet & Tomi Markkola
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 €
Eino Luostari
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
BlueStar
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Kukonhiekka
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa, Taiga & Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Wunderbaum Boys, olutjuhlat, olutjuhlat
Kuntotalo 20:00--01:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 15 €
Souvarit, Mistral & Anne Mattila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Mustat kitarat & Jarkko Yli-Sikkilä
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kaija Pohjola
Merisärkän viihdekeskus
FBI-beat & Markus Törmälä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Köpi Koski ja Projekti
Ooperi (Kortela, Rauma) 12 €
Antero ja Valamo
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:15--00:30, 8 €
Pauli Tuorila
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Syke
Pesäkallio 20:00--02:00
Sinitaivas, Helminauha
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Riverband
Puistonkulma 10 €
Tanssiorkesteri Villiruusut & Pasi Lehtola
Kylpylähotelli Rauhalahti
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Lomakeskus Revontuli
Diesel & Markku Aro
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Saija Tuupanen & Tornados, Väriloiste
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Hurmurit & Katja Höyhtyä
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Dry Capri & Eero Aven
Tanhuhovi
Myrskytuuli, Suvi Teräsniska
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Wähäkosket
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Omega & Eija Kantola
Toejoen seurojentalo
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Tulenliekki
Channel Four
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Villiruusu, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Yölintu
Valtatie 2 20:00--02:00
Varjokuva, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Harri Lehtonen & Silver
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 3 €
Onnenkulkurit

Seuraava tanssipäivä su 11.10.2009