Edellinen tanssipäivä pe 2.10.2009

Lauantai 3.10.2009

Auran nuortentalo 20:00--01:00, 14 euroa
Yölintu, Öiset kulkijat & Suvi Hiltunen
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 8 euroa
Hannu Roiton yhtye, jenkkailtamat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Haaparannan kansantalo 22:00--02:00, 11 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
FinnNostalgia & Rainer Friman & Antti Toivola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Avenue & Anniina Mattila
Honkamäki (Iisalmi) 10 euroa
Ake ja Amado
Huviniemi (Punkaharju kk, Savonlinna) 20:00--01:00, 10 euroa
Rosette & Tiina Ruuska
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Onnenhetki
Ikaalisten kylpylä
Caminito & Kari Piironen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 euroa
Ilta & Janne Tulkki
Jämsä Paviljonki 20:00--01:00, 13 euroa
Polar & Päivi Nieminen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Raimo Ollinkangas, Kauko Simonen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 euroa
Eino Luostari
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye, Kari Hirvonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Channel Four
Kiikan nuorisotalo (Sastamala) 20:00--00:30, 10 euroa
Focus
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Rosso & Tarja Lunnas, NeljänSuora
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Sinitaivas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Mistral & Anne Mattila, Helmenkalastajat
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 euroa
Istanbul
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tommys & Charles Plogman, Pohojanmaan Pelimiehet
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Omega & Eija Kantola, Sonetti & Ilkka Hakala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 euroa
Kari Harju band & Jari Välimäki
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Soundset
Orimattilan Kehräämö 20:15--01:00, 8 euroa
Hannu Matilainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Varjokuva, In The Mood
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 euroa
Reino Jalonen ja Kangastus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Dry Capri
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väriloiste
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Resiina & Juha Metsäperä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 euroa
Jupiter & Jari & Helena Kujala
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--02:00
Souvarit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Seurakallio (Leppävirta) 20:00--00:30, 10 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Soihtula (Oulainen)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Katupojat
Tanhuhovi (Lohja)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Syke
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Honkala team
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 euroa
Anneli Mattila & V.I.P.
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Merituuli
Toejoen seurojentalo (Pori)
Mauno Raittilan yhtye
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Korsuorkesteri, Myrskytuuli
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Amadeus Lundberg
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Presto & Kake Randelin, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 12 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi