Edellinen tanssipäivä pe 25.9.2009

Lauantai 26.9.2009

Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:30
Nilzons
Haapamäen Suoja
Ilta & Janne Tulkki
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Finlanders
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti & Matti Korkiala
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Avec & Saska Helmikallio
Lomakeskus Huhmari
Juhamatti, Timangi
Huviniemi (Punkaharju kk, Savonlinna) 20:00--01:00, 13 €
New Harlem & Saija Varjus
Härmän Kylpylä
Popeda, Juha Niemi
Imatran kylpylä (Imatra)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--01:00, 13 €
Solistiyhtye Pastori Pohjolainen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Muuttolinnut
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, Meriitti & Pia Lång
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Monarkia
Hotelli Keurusselkä 10 €
Topzet
Ravintola Kivitippu
Sonetti & Ilkka Hakala
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Mia Leivo & Pequeno
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Urho Hämäläinen
Kukonhiekka
Omega & Eija Kantola, Wire
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Omenapuu & Johanna Pakonen
Kuntotalo 20:00--01:00
Kangastus & Matti Esko & Essi Leppäkoski
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola, Walkarit
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Keijo Nurmen yhtye
Liperin lava (Liperi)
Sylvia
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Souvarit, Helmenkalastajat
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Rape ja Repa
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Wähäkosket, Kaija Lustila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Tanssiorkesteri Helmi
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Sunset, Markus Sextet, Jarkko Salmi
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Rosso & Tarja Lunnas, Resiina & Juha Metsäperä
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 8 €
Duo Taikayö
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Taikakuu
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas, avajaiset, avajaiset
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
BlueStar
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Kylpylähotelli Rauhalahti
Myrskytuuli
Ravani
Takanen team & Eila Pienimäki
Lomakeskus Revontuli
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Charles Plogman & Tommys, Fantasia & Amadeus Lundberg
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 15 €
Mistral & Anne & Anitta Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Väliaikainen
Tanhuhovi
Korsuorkesteri, Caminito & Kari Piironen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Euroset
Tulenliekki
Avenue & Anniina Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Ässät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Varjokuva, Unelmavävyt

Seuraava tanssipäivä su 27.9.2009