Edellinen tanssipäivä pe 11.9.2009

Lauantai 12.9.2009

Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Petoman & Tommi Soidinmäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Markus Sextet
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Syke
Lomakeskus Huhmari
Kaija Pohjola
Huvilintu
Finlanders
Huviniemi (Punkaharju kk, Savonlinna) 20:00--01:00, 12 €
Rolexsi & Harri Kuokkanen
Iitiän VPK:n lava 13 €
Diesel & Markku Aro
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Dry Capri, Berit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
T.T. Purontaka
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--01:00, 13 €
Octavia & Hanna Talikainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Caminito & Kari Piironen, J-P Team & Mauri Niemi
Hotelli Keurusselkä 10 €
Monaco & Sirpa Liimatainen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Foxpop
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Kukonhiekka
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Fernet & Tomi Markkola
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Unelmavävyt
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila & V.I.P.
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 10 €
Vetonaula & Markus Kinnunen
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Cityfox
Liperin lava (Liperi) 13 €
Korsuorkesteri
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Myrskytuuli
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Rape ja Repa
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Oja-Lipasti band & Marko Maunuksela
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Fantasia & Tarja Lunnas & Amadeus Lundberg
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Varjokuva, Mistral & Anne Mattila
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 8 €
Leo Nevalainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Avenue & Anniina Mattila
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Saariset
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Pentti Kumpulaisen yhtye & Pentti Kumpulainen
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sylvia
Ravani
Iskelmäyhtye Bohemia
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 13 €
Tulipunaruusut, Dj Paroni
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Taikakuu, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Tanhuhovi
Kari Vepsä & Onnenmaa, Risto Nevala
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Exset, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
La Strada & Anita Hirvonen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Norolan Pojat, Yölintu

Seuraava tanssipäivä su 13.9.2009