Edellinen tanssipäivä pe 4.9.2009

Lauantai 5.9.2009

Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Rytmiset
Hangan lava 13 €
Markus Sextet
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 10 €
Sinikuu
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Korsuorkesteri, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Erkki Räsänen
Lomakeskus Huhmari
Octavia & Hanna Talikainen
Huvilintu
Tapani Kansa
Huviniemi (Punkaharju kk, Savonlinna) 20:00--01:00, 13 €
Karavaani & Susanna Heikki
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset, päättäjäiset
Härmän Kylpylä
Makuuni
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Nelinpeli, Kaija Lustila
Iitiän VPK:n lava 13 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Rosso & Tarja Lunnas
Imatran kylpylä (Imatra)
Ipe ja Harmaa aavistus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Avec & Saska Helmikallio
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00, 10 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, päättäjäiset, päättäjäiset
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Anneli Mattila & V.I.P., Väriloiste
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Anna-Liisa Räsänen
Hotelli Keurusselkä 10 €
Muuttolinnut
Ravintola Kivitippu
Kuutamo
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
KinoJake
Kukonhiekka
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Kuuhanka Beat & Olli Kivistö
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Ikivihreä orkesteri, Seniorilaulaja-kilpailun alkuerät
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 13 €
Sinitaivas
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Kastanjat
Liperin lava (Liperi) 13 €
Monarkia & Jukka Hallikainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Mustat kitarat & Jarkko Yli-Sikkilä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Seppo Salovesi Group
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Saija Tuupanen & Tornados, Taikakuu
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 20:00--00:30, 10 €
Euroset
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rainfox & Ari Kettukangas, sikajuhlat, sikajuhlat
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 21:00--02:30, 8 €
Florida & Eino Grön
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Maestro & Vesa Parantainen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Jari Sillanpää
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 13 €
Tropic
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Ravani
Polar & Päivi Nieminen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 10 €
Taivaantulet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 13 €
Pekkaniskan Pojat, Dj Paroni
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pertti Niemi & Odessa
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--00:30, 12 €
Honkala team
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Duo Tapio Hakulinen
Syvälahti
Jani ja Jetsetters, Resiina & Juha Metsäperä
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Caminito & Kari Piironen
Tanhuhovi
Charles Plogman & Tommys, Sheriff & Jaana Hiltunen
Tulenliekki
Horizone & Matti ja Teppo
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tuovilat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Diesel & Markku Aro
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Finlanders, Vanha jengi

Seuraava tanssipäivä su 6.9.2009