Edellinen tanssipäivä pe 22.5.2009

Lauantai 23.5.2009

Hangan lava 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 10 €
Tonika
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Pallosalama & Marko Lämsä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Foxpop & Eija Sinikka
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Napoli & Henri Stenroth
Huvilintu
Monarkia & Jukka Hallikainen
Härmän Kylpylä
Sinikuu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Iitiän VPK:n lava 13 €
Mistral & Anne Mattila
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Souvarit
Imatran kylpylä (Imatra) 9 €
Aarne Tenkanen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taifun & Reijo Taipale, avajaiset, avajaiset
Jänteen halli
Kiuruveden harmonikkakerho, Iisalmen harmonikkakerho
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Sway
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Finlanders, Johnny Guitars
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tulipunaruusut, Titan, Keijo Rahnasto
Hotelli Keurusselkä 10 €
Avalon
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Jukka Eskelisen kvartetti
Koskilinna (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Jarmo Kangasmäen yhtye, konsertti, konsertti
Kukonhiekka
Channel Four, Risto Nevala
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 20:45--00:30, 0 €
Arto Kivekäs duo
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15 €
Volga & Pekka Nebelung, Memories, Jenna Bågeberg, Heli Hyttinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Liperin lava (Liperi) 13 €
Unelmavävyt
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Charles Plogman & Tommys
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
FBI-beat & Markus Törmälä, Syke
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 20:00--00:30, 10 €
Amado & Ake Pääkkö
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
Tuplawernet
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
NeljänSuora
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Kangastus, Reino Jalonen ja Kangastus
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Power of Cover & Janne Hurme
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Exset
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--01:30, 13 €
Yöperhonen & Jaana Kurhela & Anitta Mattila
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Rauhalahti
Henkka ja Kulkurit
Ravani
Sympatia, Tuomas Koivuviita
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:30, 14 €
Sinitaivas, Omega & Eija Kantola
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00
Resiina & Juha Metsäperä
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Omenapuu & Johanna Pakonen, Nelinpeli & Mikael Konttinen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:30--01:30, 13 €
Markus Sextet
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Wähäkosket
Syvälahti
Fantasia & Hanna Talikainen, Taivalkunta Beat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Charlies
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Satumaa & Tarmo Teräs, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Varuboden-areena
Islanders & Danny & D'Voices
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Diesel & Markku Aro, Lotta Skog

Seuraava tanssipäivä su 24.5.2009