Edellinen tanssipäivä pe 6.3.2009

Lauantai 7.3.2009

Auran nuortentalo (Aura)
Anneli Mattila & V.I.P., A. Aallon rytmiorkesteri
Hotelli Ellivuori
Kangastus, Essi Leppäkoski
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Luxus
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Diesel & Markku Aro
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Lomakeskus Huhmari
Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Imatran kylpylä (Imatra) 12 €
Laura Voutilainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Omega & Eija Kantola
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Varjokuva
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--01:00, 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 10 €
Rita Heiter & Mexican
Hotelli Keurusselkä 10 €
Mira ja Brainless
Ravintola Kivitippu
Savannah
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 €
Kisällit-kvartetti
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Calibra & Sanna Liimatainen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Seitsemän seinähullua veljestä, Niskalenkki
Kuntotalo 20:01--01:00, 13 €
Fernet & Tomi Markkola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Mistral & Anne Mattila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--23:00, 11 €
Istanbul
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markus Sextet
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Harri ja Coronet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Select & Jenna Bågeberg
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 8 €
Hannu Matilainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Pequeno, Tiina Pitkänen
Pesäkallio 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Janne Siitari
Puistonkulma 10 €
Esko Sartolahti
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sylvia
Lomakeskus Revontuli
Syke
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Pekkaniskan Pojat, Amorada & Tommi Seppänen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Intro, Kauno Kaulanen
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Kylpylähotelli Summassaari
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Mauriset
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Tuovilat
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 20:00--24:00, 12 €
Fantasia & Hanna Talikainen & tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Tanhuhovi
Charles Plogman & Tommys, Serena
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 €
Seppo Salovesi Group
Teeriharju 20:00--01:30, 13 €
Sinitaivas, Sata kitaraa & Antti Huovila
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Toejoen seurojentalo
Harri Lehtonen & Silver
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä)
Kari Piironen
Valtatie 2 20:00--02:00
Sunset & Arto Nuotio, Yölintu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Pyrstötähti & Maarit Aro
Ylistaron Ylipään ns 10 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 8.3.2009