Edellinen tanssipäivä pe 31.10.2008

Lauantai 1.11.2008

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 12 €
Eija Sinikka
Auran nuortentalo (Aura)
Finlanders, Avenue & Anniina Mattila
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Caminito & Kari Piironen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Antti Huovila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Taivalkunta Beat, Janne Ahosen yhtye
Hirvihovi (Pappila, Loimaa)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Lomakeskus Huhmari
Korsuorkesteri
Härmän Kylpylä
Täysikuu 3
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--01:00, 12 €
Esko Sartolahti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kari Isola ja Yön tähdet, Onnenhetki, naistentanssit, naistentanssit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Fernet & Tomi Markkola
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 10 €
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Hotelli Keurusselkä
Flamingo & Jari Grek
Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
Tonika
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Pohojanmaan Poikamiehet
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Amorada & Tommi Seppänen
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Pallosalama & Marko Lämsä
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Kuutamotaivas
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 10 €
Raimo Turtiainen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Köpi Koski ja Projekti
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 20:00--01:00, 10 €
Juhani Virta
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Avec & Saska Helmikallio, Mistral & Anne Mattila
Nousula
Masa & Marsiband
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti) 10 €
Antero Ketosen yhtye
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
Mira Sunnari
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Syke
Pesäkallio 13 €
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Iskuorkesteri, Janne Laine
Puistonkulma 9 €
Amado, Ake Pääkkö
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Saturnus & Heikki Lukkarinen
Lomakeskus Revontuli
NeljänSuora
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio) 10 €
Calibra & Sanna Liimatainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Linnut & Arja Havakka, Varjokuva
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Roselet & Sanna Ylikärppä
Hotelli Seurahuone
Dry Capri
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 21:00--02:00, 10 €
Tuovilat & Manne Kannasharju
Tanhuhovi
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Sinitaivas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 €
Tarja Mäkelä
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Anneli Mattila & V.I.P.
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--01:00
J. Eskelinen
Toejoen seurojentalo
Takanen team & Eila Pienimäki
Tulenliekki
Charlies
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Työväentalo
Keijo Nurmen yhtye
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Valkealan kirkonkylän ns (Valkeala, Kouvola) 10 €
Esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Valtatie 2 20:00--02:00
Yölintu, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns 10 €
Eino Luostari

Seuraava tanssipäivä su 2.11.2008