Edellinen tanssipäivä pe 6.6.2008

Lauantai 7.6.2008

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
San Marino ja Linda
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:00--02:00
Juhamatti & Timangi, Finlanders
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Janne Ahosen yhtye, Markku Ignatius & Janne Ahonen
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 12 €
La Strada & Anita Hirvonen
Hangan lava 13 €
Anneli Mattila & V.I.P.
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 10 €
Sinikuu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Foxpop & Eija Sinikka
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Saija Tuupanen & Tornados
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--00:30, 10 €
Sylvia
Huvilintu
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00
Syke, Jani ja Jetsetters, avajaiset, avajaiset
Härmän Kylpylä
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Timo Leppänen
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Niskalenkki
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen, El Moskiitto & Pekka Rautio
Imatran kylpylä (Imatra)
Venus
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Taikakuu, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 14 €
Petoman & Tommi Soidinmäki, Onnenkulkurit & Johanna Rantsi
Kaikukallio (Kirkonkylä, Mikkeli) 21:00--01:30, 10 €
Sepän sällit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Noiser, Solistiyhtye Ketola ja Witikainen, Maria Lund, Teemu Lehtola, naistentanssit, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä 10 €
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kirjaslammen lava 21:00--00:30, 10 €
In The Mood
Ravintola Kivitippu
Ajattomat
Kohoniemi 10 €
Dry Capri & Berit
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
HillStreet & Heidi Kukkula
Kukonhiekka
KinoJake, Horizone & Matti ja Teppo
Käenkoskikeskus
Atlantic, A. Aallon rytmiorkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 10 €
Tukkijätkät
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Polar & Päivi Nieminen
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Hanuri ja Hattu
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Reino Jalonen ja Kangastus
Liperin lava (Liperi)
Eino Grön
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Norolan Pojat
Maaningan kasino (Kuopio)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Hotelli Malmikumpu
Janne Siitari
Martinlinna
Mustat kitarat & Jarkko Yli-Sikkilä
Merisärkän viihdekeskus
Fantasia & Jenna Bågeberg
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Helminauha
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Varjokuva, Mistral & Anne Mattila
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Exset
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Antero Mertaranta All Stars, Polarvox, Karavaani & Susanna Heikki
Niemenharjun tanssilava 12 €
Freesia & Elina Vettenranta
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Resiina & Juha Metsäperä
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Mikael Konttinen
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Laura Voutilainen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00
Tuovilat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Korsuorkesteri
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 12 €
Graniitti & Rainer Bollström
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 9 €
Euroset
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 13 €
Charlies & Janne Leino, Fox-Team
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Caminito & Kari Piironen, Teuvo Kääntän yhtye
Ravani
Takanen team & Risto Nevala
Lomakeskus Revontuli
Trio Tapani Hietakangas
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:30, 14 €
FBI-beat, Avec & Saska Helmikallio
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 10 €
Ässät
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, NeljänSuora
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 10 €
Eila Pienimäki
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 12 €
Tulipunaruusut
Hotelli Seurahuone
Muuttolinnut
Kylpylähotelli Summassaari
Serena
Syvälahti
Sata kitaraa & Antti Huovila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Kari Isola ja Yön tähdet & Matti Esko
Tanhumäki (Orijärvi, Salo)
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00, 13 €
Roxie
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 10 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Diesel & Markku Aro
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Federal & Maarit Peltoniemi
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat
Varpsundin lava
Seppo ja Simon
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Linnut & Arja Havakka
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Jouni Raitio
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Fernet & Tomi Markkola, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Erkki Friman & Reijo Taipale
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00, 14 €
Pekkaniskan Pojat, Sinitaivas

Seuraava tanssipäivä su 8.6.2008