Edellinen tanssipäivä pe 23.5.2008

Lauantai 24.5.2008

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 10 €
Muuttolinnut
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tulipunaruusut
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Harhakuva
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taifun & Reijo Taipale
Huvilintu
Souvarit
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Helmi
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jarmos-yhtye
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Finlanders
Imatran kylpylä (Imatra) 5 €
Sallad
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
FBI-beat, Diesel & Markku Aro
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Kapris
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 14 €
Mistral & Anne Mattila, Taivalkunta Beat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yölintu, Suvi Hiltunen, naistentanssit, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä 10 €
Jamset & Antti Vanninen
Ravintola Kivitippu
EQ ja Sami Hakala & Sami Hakala
Kohoniemi 10 €
Ässät
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Viihdyttäjä 2008
Kukonhiekka
Rosso & Tarja Lunnas, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00, 13.50 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Käenkoskikeskus
Väriloiste, Jani ja Jetsetters
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Ola Mikola
Lehtimäen kirkonkylän ns
Onnenhetki
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Yötaivas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Charles Plogman & Tommys, Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tanssiorkesteri Markku Ignatius, Janne Ahonen
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Seppo Silasviita ja Iskelmäyhtye Imperials
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Pekkaniskan Pojat, Markus Sextet
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Federal & Maarit Peltoniemi
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
El Moskiitto & Pekka Rautio
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Crystal & Terhi Lehtoniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Marita Taavitsainen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Andy ja M.J.K. Quartet
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Sinikuu
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00
Satumaa, Tarmo Teräs
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 9 €
Haavekuva & Teemu Lehtola
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Eino Luostarin yhtye, Tapani Lager & Martti Peltola
Ravani
Ulvilan harmonikat & Erik Merisalo
Lomakeskus Revontuli
Korsuorkesteri
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:30, 14 €
Omega & Eija Kantola, Syke
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 12 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Seitsemän seinähullua veljestä, Wähäkosket
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 12 €
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Makuuni
Kylpylähotelli Summassaari
Q-raketti
Syvälahti
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Väliaikainen
Tanhuhovi
Tanssin Huumaa, Freesia & Elina Vettenranta, Fredi
Tulenliekki
Fernet & Tomi Markkola
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tukkijätkät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Saija Tuupanen & Tornados
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
NeljänSuora, Tommi Soidinmäki
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Sinitaivas, Avec & Saska Helmikallio

Seuraava tanssipäivä su 25.5.2008