Edellinen tanssipäivä pe 25.4.2008

Lauantai 26.4.2008

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 11 €
Caminito & Kari Piironen
Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Charles Plogman & Tommys, Omega & Eija Kantola
Haapamäen Suoja 13 €
Huikon veljekset, Jonna Ortju
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Korsuorkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Väriloiste
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Syke
Honkamäki 10 €
Kyytipojat & Ilpo Kaleva
Härmän Kylpylä
Wähäkosket
Imatran kylpylä (Imatra)
Lapinlahden Linnut
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Annika Eklund
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Väliaikainen, Taivalkunta Beat
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Barbarello
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Villi yö, Oo la laa & Kristiina Mäki, naistentanssit, naistentanssit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Isola ja Yön tähdet
Hotelli Keurusselkä 10 €
Juhamatti & Vonkamiehet
Ravintola Kivitippu
Norolan Pojat
Iskelmäravintola Komeetta
NeljänSuora
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Sunset
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari)
Urho Hämäläinen
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00, 13.50 €
Fernet & Tomi Markkola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Pekkaniskan Pojat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 12 €
Helli Uusitalo ja Unikuva & Helli Uusitalo
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 20:00--00:30, 15 €
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Koivu & Marita Taavitsainen, Jani ja Jetsetters
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, FBI-beat, Helmenkalastajat & Antti Ahopelto
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00, 12 €
Linnut & Arja Havakka
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Tanssiorkesteri Helmi
Pesäkallio 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Hannu Matilainen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Flamingo & Jari Grek
Lomakeskus Revontuli
Select & Henri Stenroth
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Jorma Markos ja La Mer
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Sheriff & Jaana Hiltunen
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 10 €
Glamour
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 €
Tiikerihai & Tarmo Lahtinen & Seppo Lankinen
Teeriharju 20:00--00:40, 10 €
Valentinot & Rami Rafael
Toejoen seurojentalo
Tuomo Vihermaan orkesteri
Tulenliekki
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Kyläsoittajat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Anne Mattila
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Unto Satorannan yhtye

Seuraava tanssipäivä su 27.4.2008