Edellinen tanssipäivä pe 18.4.2008

Lauantai 19.4.2008

Auran nuortentalo 13 euroa
Charlies, Avenue & Anniina Mattila
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 12.50 euroa
Nilzons, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 13 euroa
Taivalkunta Beat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 euroa
Iltatähti ja A Hautaniemi & Aki Mäki
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Huikon veljekset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Atomi
Ikaalisten kylpylä
Jarmo Tuuri Group
Imatran kylpylä
Marella
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 11 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Jyväskylän viihdekeskus
Pajatso & Ari Klem, X-Band & Heli Ruotsalainen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 12 euroa
Markus Sextet
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avec & Saska Helmikallio, Simo ja Humppasouvarit, naistentanssit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Eino Luostari
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Ami Jaara ja Amico, Eija Koriseva
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Must & Mikael Konttinen
Kokkolan työväentalo
Pohojanmaan Poikamiehet
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 euroa
Täysikuu 3
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 euroa
Myrskytuuli
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 8 euroa
Urho Hämäläinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Sinikuu
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 0 euroa
Sylvia
Käenkoskikeskus (Parkano)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Oja-Lipasti band & Anitta Mattila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Helmenkalastajat
Manttu (Kirkonkylä, Tervo)
Eki Jantunen & Mutkattomat duo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fantasia & Jenna Bågeberg, Pohojanmaan Pelimiehet, Kari Piironen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Yölintu, Mira ja Brainless
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Fiilarit, Minna Pajula
Mynämäen työväentalo 7 euroa
Reino Nurmi
Mäntsälän lava
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, avajaiset
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Pesäkallio (Lahti) 13 euroa
Väliaikainen, Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Jade, Copter's
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Kari Hirvonen, Onnenkulkurit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Omega & Eija Kantola
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, Norolan Pojat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 euroa
Tuovilat
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Suur-Miehikkälän seurantalo 20:00--00:30, 10 euroa
Saija Tuupanen & Tornados
Tanhuhovi (Lohja)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Netta Skog, Kari Nyqvist
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:40, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Jamifox & Jonni Takala
Toejoen seurojentalo (Pori)
Elegia & Sebastian Ahlgren
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Tommys & Charles Plogman
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Roselet & Sanna Ylikärppä, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taifun & Reijo Taipale, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 euroa
Mika Raittilan yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 10 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen