Edellinen tanssipäivä pe 18.4.2008

Lauantai 19.4.2008

Auran nuortentalo 13 euroa
Charlies, Avenue & Anniina Mattila
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 12.50 euroa
Nilzons, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 13 euroa
Taivalkunta Beat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 euroa
Aki Mäki & Iltatähti ja A Hautaniemi
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Atomi
Ikaalisten kylpylä
Jarmo Tuuri Group
Imatran kylpylä
Marella
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 11 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Jyväskylän viihdekeskus
Pajatso & Ari Klem, X-Band & Heli Ruotsalainen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 12 euroa
Markus Sextet
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avec & Saska Helmikallio, Simo ja Humppasouvarit, naistentanssit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Eino Luostari
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00, 13 euroa
Syke
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Eija Koriseva, Ami Jaara ja Amico
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Mikael Konttinen & Must
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Menox, Haavekuva & Virpi Piippo
Kokkolan työväentalo
Pohojanmaan Poikamiehet
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 euroa
Täysikuu 3
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 8 euroa
Urho Hämäläinen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 0 euroa
Sylvia
Käenkoski (Parkano)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Oja-Lipasti band & Anitta Mattila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Helmenkalastajat
Manttu (Kirkonkylä, Tervo)
Mutkattomat duo & Eki Jantunen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet, Fantasia & Jenna Bågeberg, Kari Piironen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Yölintu, Mira ja Brainless
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Fiilarit, Minna Pajula
Mynämäen työväentalo 7 euroa
Reino Nurmi
Mäntsälän lava
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, avajaiset
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Pesäkallio (Lahti) 13 euroa
Väliaikainen, Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Jade, Copter's
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
HillStreet & Heidi Kukkula
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Diesel & Markku Aro
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Omega & Eija Kantola
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, Norolan Pojat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 euroa
Tuovilat
Suur-Miehikkälän seurantalo 20:00--00:30, 10 euroa
Saija Tuupanen & Tornados
Tanhuhovi (Lohja)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Netta Skog, Kari Nyqvist
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:40, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Jamifox & Jonni Takala
Toejoen seurojentalo (Pori)
Elegia & Sebastian Ahlgren
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Tommys & Charles Plogman
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Roselet & Sanna Ylikärppä, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taifun & Reijo Taipale, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 euroa
Mika Raittilan yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 10 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen