Edellinen tanssipäivä pe 8.2.2008

Lauantai 9.2.2008

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 11 €
Sylvia, Poésie, Pirjo Tossavainen
Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Mikael Konttinen
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 12 €
Esa Rintamäki
Haapamäen Suoja 13 €
Resiina & Juha Metsäperä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne
Härmän Kylpylä
Kalevi Suntila trio
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Volga & Pekka Nebelung
Imatran kylpylä (Imatra) 5 €
Phil Harmonic Band
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 9 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Finlanders
Jämi-areena
Syke
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Jamset & Antti Vanninen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 10 €
Airi Hautamäki
Hotelli Keurusselkä 10 €
Tropicana & Ilkka Marttala
Iskelmäravintola Komeetta
Omenapuu & Johanna Pakonen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
KinoJake
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Charlies, Aikalisä
Laihian ns (Laihia) 20:00--00:30, 10 €
Esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Saija Tuupanen & Tornados
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Kuutamotaivas
Lomakouhero 13 €
Jani Wickholm
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Sini-Takit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Mistral & Anne Mattila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Wähäkosket
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 7 €
Sahara-kvintetti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Väliaikainen
Pesäkallio 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Vesa Ollinmäki
Puistonkulma 9 €
Taimo Löfin yhtye, Taimo Löf & Reima Huhtala
Kylpylähotelli Rauhalahti
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Lomakeskus Revontuli
Varjokuva
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Sinitaivas, Rosso & Tarja Lunnas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Kari Piironen
Hotelli Seurahuone
Tomi Loppi Band & Carita Pennanen
Seurakallio
Masa & Marsiband
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Reissarit & Mikko Takala
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Eija Koriseva
Tanhuhovi
Pekkaniskan Pojat, Union & Vesa Toivonen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 €
Unto Satorannan yhtye
Teeriharju 20:00--00:40, 13 €
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Toejoen seurojentalo 12 €
Pyhäjärvi & Reijo Wiik
Tulenliekki
Unelmavävyt
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Charles Plogman & Tommys, Markus Sextet
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Jämijärven Pelimannit
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Exset

Seuraava tanssipäivä su 10.2.2008