Edellinen tanssipäivä pe 30.11.2007

Lauantai 1.12.2007

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 11 euroa
Seitsemän seinähullua veljestä
Auran nuortentalo 13 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen, Fernet & Tomi Markkola
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Royal
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah
Ikaalisten kylpylä
Q-raketti
Imatran kylpylä 5 euroa
Ruokolahti Swing Quintet
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 9 euroa
Sesam & Antti Raiski
Jyväskylän viihdekeskus
Union & Vesa Toivonen, Seppo Tammilehto, Laura Voutilainen
Jämi-areena (Jämijärvi)
Aikalisä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Täysikuu 3, Kari Hirvonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
KinoJake
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Keijo Nieminen, pikkujoulutanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Rosette & Tiina Ruuska, karaoke
Kiikan nuorisotalo (Sastamala) 12 euroa
Honkala team & Anne Hankolin
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13.50 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Varjokuva
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--23:45, 10 euroa
Vitoset
Manttu (Kirkonkylä, Tervo) 10 euroa
Saturnus & Heikki Lukkarinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Yölintu
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Fantasia & Jenna Bågeberg
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markus Sextet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Avec & Saska Helmikallio, Koivu & Marita Taavitsainen, Tommi Soidinmäki
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 12.10 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen, Onnenkulkurit & Johanna Rantsi
Pesäkallio (Lahti) 12 euroa
Lumipallo & Henri Stenroth
Puistonkulma (Kiuruvesi)
Esko Sartolahti
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Rainer Friman
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
NeljänSuora
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 14 euroa
Souvarit, Sinitaivas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Tuovilat
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Pekka Nebelung ja Volga & Pekka Nebelung
Tanhuhovi (Lohja)
Taikakuu, Unto Satorannan yhtye
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 13 euroa
Rytmiset, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Maria ja Raimo Tuomelan yhtye
Toejoen seurojentalo (Pori) 12 euroa
Elegia & Kari Piironen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Anneli Mattila & V.I.P.
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
FBI Beat, Syke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 euroa
Pyhäjärvi
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki)
Mikko Takala