Edellinen tanssipäivä pe 23.11.2007

Lauantai 24.11.2007

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne)
Sinikka Toivonen
Alaviirteen ns (Alaviirre, Kokkola) 10 €
Kilu Hietala
Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Diesel & Markku Aro
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 12 €
Exodus, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja 13 €
Noiser & Kari Piironen
Hotelli Hiittenharju
Seppo Salovesi Group
Lomakeskus Huhmari
Arja Havakka
Härmän Kylpylä
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Favorit & Hanna Talikainen
Imatran kylpylä (Imatra) 5 €
Ipe ja Harmaa aavistus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Laura Voutilainen
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Mistral & Anne Mattila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Väriloiste
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye
Hotelli Keurusselkä 10 €
Flamingo & Jari Grek, karaoke
Kiikan nuorisotalo
Harri Lehtonen & Silver
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13.50 €
Tanssiorkesteri Helmi, Petoman & Tommi Soidinmäki
Ravintola Kivitippu
Menox
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Rosette & Tiina Ruuska
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Kari Isola ja Yön tähdet
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
FBI-beat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 19:30--00:30, 10 €
Masa & Marsiband
Hotelli Malmikumpu
Duo Sami Soininen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--23:45, 10 €
Reijo Ingman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit, Pohojanmaan Pelimiehet
Merisärkän viihdekeskus
Sinitaivas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Raimo Ollinkangas
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 20:00--00:30, 10 €
Apa Lehtosen yhtye, Reijo Kallio
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00, 12.10 €
Korsuorkesteri
Pesäkallio 12 €
Fantasia & Jenna Bågeberg
Guesthouse Petra
Kapris
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Leasing & Jonna Ortju
Lomakeskus Revontuli 21:00--01:30
Neljäs mies & Hannu Palo
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Kuunsilta 2
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
Pekkaniskan Pojat, Major & Kati Fors
Suur-Miehikkälän seurantalo (Miehikkälä) 20:00--00:30, 10 €
Väliaikainen
Tanhuhovi
Syke, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Euroset & Seppo Salminen
Teeriharju 20:00--01:40, 13 €
Charlies, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Toejoen seurojentalo 12 €
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Tuiskula
Ässät
Tulenliekki
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 11 €
Atlantis & Janne Joki, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Anneli Mattila & V.I.P.
Valtatie 2
Taikakuu, Varjokuva
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Jämijärven Pelimannit
Tanssiurheilukeskus Cava 12 €
Omenapuu & Johanna Pakonen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Rosso & Tarja Lunnas
Iskelmäravintola Komeetta
Pallosalama & Marko Lämsä
Lomakouhero 21:00--02:00, 13 €
Fernet & Tomi Markkola

Seuraava tanssipäivä su 25.11.2007