Edellinen tanssipäivä pe 2.11.2007

Lauantai 3.11.2007

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 11 €
Tanssiorkesteri Helmi
Alaviirteen ns (Alaviirre, Kokkola) 10 €
Kuutamo & Virpi Piippo, Tanssiorkesteri Kaiho
Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Rosso & Tarja Lunnas, Taivalkunta Beat
Tanssiurheilukeskus Cava 12 €
Pallosalama & Marko Lämsä
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Menox, Kari Piironen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Pekkaniskan Pojat, Karavaani & Susanna Heikki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kaija Pohjola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Varjokuva
Lomakeskus Huhmari
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Härmän Kylpylä
Muuttolinnut
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Onnenkulkurit & Johanna Rantsi, Tropicana
Imatran kylpylä (Imatra) 5 €
Harmony & Merja Ranta
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 11 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Atlantis
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Taikakuu, Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Rose-Marie Backström
Jämi-areena
Omenapuu & Johanna Pakonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Unelmavävyt
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 10 €
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Isola ja Yön tähdet
Hotelli Keurusselkä 10 €
Avalon, Janne Laine
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Leasing & Heli Ruotsalainen
Ravintola Kivitippu
Pastori Pohjalainen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Tanssin Huumaa & Sirpa Jokinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Calibra & Sanna Liimatainen
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Norolan Pojat, Jani ja Jetsetters
Käenkoskikeskus
Yöperhonen & Jaana Kurhela, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Lomakouhero 21:00--02:00, 13 €
Mistral & Anne Mattila
Lumijoen ns (Lumijoki)
Pohojanmaan Poikamiehet
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--23:45, 10 €
Pohjois-Kymenlaakson pelimannit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Korsuorkesteri
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Union & Vesa Toivonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Avenue & Anniina Mattila, Volga & Pekka Nebelung
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti) 10 €
Janne Ahosen yhtye & Markku Ignatius
Ooperi (Kortela, Rauma)
Noiser
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00, 12.10 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
FBI-beat
Pesäkallio 12 €
Major & Kati Fors
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Huikon veljekset
Puistonkulma
Taimo Löf & Reima Huhtala
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Saturnus & Heikki Lukkarinen & Pentti Kumpulainen
Lomakeskus Revontuli 21:00--01:30
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
Eki Jantunen & Mutkattomat, Vonkamiehet, Yölintu
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 €
Sinitaivas
Kylpylähotelli Summassaari
Helavyö Pohojalaas menobändi & Vesa Ollinmäki
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Taskumatti & Terhi Lehtoniemi
Tanhuhovi
Charlies, Saija Tuupanen & Tornados
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Honkala team & Anne Hankolin
Teeriharju 20:00--01:40, 13 €
Charles Plogman & Tommys, Markus Sextet
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Tulenliekki
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki
Uudenkoiviston VPK 20:00--01:00, 12 €
Pyhäjärvi, Reijo Wiik
Valtatie 2
Anneli Mattila & V.I.P., Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Ylistaron Ylipään ns
Eino Luostarin yhtye

Seuraava tanssipäivä su 4.11.2007