Edellinen tanssipäivä pe 5.10.2007

Lauantai 6.10.2007

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 11 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Auran nuortentalo (Aura)
Mistral & Anne Mattila
Tanssiurheilukeskus Cava 12 €
Diesel & Markku Aro
Evijärven ns (Evijärvi)
Helmenkalastajat & Antti Ahopelto
Haapamäen Suoja 13 €
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Kari Isola ja Yön tähdet
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Sami Keskitalo & Avenue & Anniina Mattila
Hotelli Hiittenharju
Q-raketti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Eki Jantunen & Mutkattomat
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Lomakeskus Huhmari
Korsuorkesteri
Härmän Kylpylä
Reivox & Erkki Mustikkamäki
Imatran kylpylä (Imatra) 5 €
Avalon
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 9 €
Neljäs mies & Hannu Palo
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Omenapuu & Johanna Pakonen, Must & Mikael Konttinen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Seppo Salovesi Group
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Senaattori
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 10 €
Airi Hautamäki, Teuvo Alanko
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye
Hotelli Keurusselkä 10 €
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Maija Muikku
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13.50 €
Taikakuu, Jani ja Jetsetters
Ravintola Kivitippu
Kokkolan harmonikkaklubi, lokakuun loiskeet -pelimannitapahtuma
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Eino Luostarin yhtye
Iskelmäravintola Komeetta
Sesam & Antti Raiski
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Mega & Pekka Haapala
Kukonhiekka
Karavaani & Susanna Heikki, Wire
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Kapris
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Sinitaivas, Four Roses & Johanna Debreczeni
Käenkoskikeskus
Fernet & Tomi Markkola, Taivalkunta Beat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser & Kari Piironen, Pohojanmaan Poikamiehet
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--23:30, 10 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Lomakouhero 13 €
Pallosalama
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kari Harju band, Tuula Heikkilä
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 7 €
Lapintähti
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00, 10 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
NeljänSuora
Pesäkallio 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Riverband
Puistonkulma
Gunnar Taipale
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Duo Sami Soininen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Markus Sextet
Lomakeskus Revontuli
Lumipallo & Henri Stenroth
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
Norolan Pojat, Finlanders
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 €
Freesia & Elina Vettenranta
Kylpylähotelli Summassaari
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi, Janne Siitari
Tanhuhovi
Pekkaniskan Pojat, Eija Sinikka
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Euroset
Teeriharju 20:00--01:40, 13 €
Rosso & Tarja Lunnas, Mika Raittilan yhtye
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Merituuli
Tulenliekki
Omega & Eija Kantola
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Kultaiset kitarat & Pertti Niskala, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Jenna Bågeberg
Uudenkoiviston VPK 12 €
Honkala team & Anne Hankolin
Valtatie 2 20:00--02:00
Varjokuva, Horizone & Matti ja Teppo, avajaiset, avajaiset

Seuraava tanssipäivä su 7.10.2007