Edellinen tanssipäivä pe 5.10.2007

Lauantai 6.10.2007

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 11 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Auran nuortentalo
Charlies, Mistral & Anne Mattila
Evijärven ns
Helmenkalastajat & Antti Ahopelto
Haapamäen Suoja (Keuruu) 13 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo
Kari Isola ja Yön tähdet
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Q-raketti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--01:30
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Reivox & Erkki Mustikkamäki
Imatran kylpylä 5 euroa
Avalon
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 9 euroa
Neljäs mies & Hannu Palo
Jyväskylän viihdekeskus
Omenapuu & Johanna Pakonen, Must & Mikael Konttinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Senaattori
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Airi Hautamäki, Teuvo Alanko
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Maija Muikku
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13.50 euroa
Taikakuu, Jani ja Jetsetters
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kokkolan harmonikkaklubi, lokakuun loiskeet -pelimannitapahtuma
Kokkolan työväentalo
Eino Luostarin yhtye
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Karavaani & Susanna Heikki, Wire
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Kapris
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Sinitaivas, Four Roses & Johanna Debreczeni
Käenkoskikeskus (Parkano)
Fernet & Tomi Markkola, Taivalkunta Beat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser & Kari Piironen, Pohojanmaan Poikamiehet
Lempäälän manttaalitalo 20:00--23:30, 10 euroa
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Avec & Saska Helmikallio
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kari Harju band, Tuula Heikkilä
Mynämäen työväentalo 7 euroa
Lapintähti
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Pesäkallio (Lahti) 12 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Baroque & Tiina Pitkänen
Puistonkulma (Kiuruvesi)
Gunnar Taipale
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 euroa
Duo Sami Soininen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Markus Sextet
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Lumipallo & Henri Stenroth
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 euroa
Norolan Pojat, Finlanders
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Freesia & Elina Vettenranta
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi, Janne Siitari
Tanhuhovi (Lohja)
Pekkaniskan Pojat, Eija Sinikka
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Euroset
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 13 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Mika Raittilan yhtye
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Merituuli
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Kultaiset kitarat & Pertti Niskala, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Jenna Bågeberg
Uudenkoiviston VPK (Pori) 12 euroa
Honkala team & Anne Hankolin
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Varjokuva, Horizone & Matti ja Teppo, avajaiset