Edellinen tanssipäivä pe 31.8.2007

Lauantai 1.9.2007

Tanssiurheilukeskus Cava 12 €
Esteri
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö) 20:30--02:00
Roxie & Grönwalls
Hangan lava 12 €
Anneli Mattila & V.I.P.
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 10 €
Seesam & Pekka Salovirta
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Souvarit
Hotelli Hiittenharju
Markku Harjunpään orkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Tanssiorkesteri Helmi
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 10 €
Marimba & Marja-Leena Gröhn
Huvilintu
Finlanders
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Pekkaniskan Pojat
Härmän Kylpylä
Täysikuu 3
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 12 €
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 13 €
Sami Kojonen & Vaihtoaskel, Sinitaivas
Jänteen halli 20:30--01:00, 10 €
Kalmarit & Mika Lappalainen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Topzet
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Mistral & Anne Mattila, Väriloiste
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Charlies, Yötaivas
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 19:00--24:00
Kangastus & Kirsi Ukkonen, Pestoomarkkinat
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 20:00--01:30, 12 €
Eki Jantunen & Mutkattomat, Markus Sextet
Kettulan pirtti (Kettula, Salo)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Hotelli Keurusselkä 10 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13.50 €
Syke, Varjokuva
Ravintola Kivitippu
Sonetti & Ilkka Hakala
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Jerry B
Kukonhiekka 13 €
Taikakuu, Eino Grön
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli)
Nelinpeli
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Susanna Heikki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser, Fernet & Tomi Markkola
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Mika Raittila
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Trio Esperanza
Linnanmäki
Myrskytuuli
Lomakouhero 13 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Härkätie
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Rosso & Tarja Lunnas, Kari Tapio
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
FBI-beat, Omega & Eija Kantola
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Pallosalama & Marko Lämsä
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Väliaikainen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Musikantit & Tytti Pelkonen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Pentti Kumpulaisen yhtye & Pentti Kumpulainen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Ässät & Oiva Kaltiokumpu
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 12 €
Voimaorkesteri, Taivalkunta Beat
Ravani 12 €
Honkala team & Anne Hankolin
Lomakeskus Revontuli
Pekka Parsolan yhtye
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 14 €
Channel Four, Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 12 €
Unto Satoranta, Anne Tanskanen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Seppo Salovesi Group
Salakallio
Safir & Mira Kunnasluoto
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila) 20:00--01:00
Karuselli
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 12 €
Kaikko Band & Kari Piironen
Hotelli Seurahuone
Soundset
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 9 €
Levottomat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Syvälahti
Koivu & Marita Taavitsainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Horizone & Matti ja Teppo
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 20:30--01:30, 8 €
Lavanda
Tanhuhovi
Charles Plogman & Tommys, J. Eskelinen
Tulenliekki
Omenapuu & Johanna Pakonen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Tuovilat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Juhamatti, Moliéndo
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Saija Tuupanen & Tornados
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Avenue & Anniina Mattila, Jani ja Jetsetters
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Köpi Koski ja Projekti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
Poesie, Henri Stenroth

Seuraava tanssipäivä su 2.9.2007