Edellinen tanssipäivä pe 18.5.2007

Lauantai 19.5.2007

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30
Sinikuu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Huvilintu
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kylpylä
Aurora, Pirjo Ojaniemi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Korsuorkesteri
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 12 €
Four Roses & Johanna Debreczeni
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Wähäkosket
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 13 €
Anneli Mattila & V.I.P., Omega & Eija Kantola
Imatran kylpylä (Imatra)
Harmony
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Eija Koriseva
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Varjokuva, avajaiset, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta, avajaiset
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Charlies, Mustat kitarat & Jaana Ilkkala
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
J-P Team, Kaija Pohjola
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 20:00--01:30, 10 €
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Hotelli Keurusselkä
Seinäruusut
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:30, 12.50 €
Avec & Saska Helmikallio, Markus Sextet
Ravintola Kivitippu
Väriloiste
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Sonja Tammi band
Kukonhiekka 13 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Karavaani & Susanna Heikki
Käenkoskikeskus
Köpi Koski ja Projekti, Jani ja Jetsetters
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--23:30, 10 €
Satu-Maarit
Lehtimäen kirkonkylän ns
Eino Luostarin yhtye
Merisärkän viihdekeskus
Channel Four, Unelmavävyt
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Yölintu, Jari Kokkinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Avenue & Anniina Mattila, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Peuransarvi (Kirkonkylä, Ranua)
Roselet & Sanna Ylikärppä
Kylpylähotelli Peurunka 16 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Popeda
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Taiga
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Tanssiorkesteri Villiruusut & Kari Leppänen
Lomakeskus Revontuli
Tanssiorkesteri Helmi
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Syke, Rosso & Tarja Lunnas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 10 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Petoman & Katri Helena, NeljänSuora
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Villiruusu
Kylpylähotelli Summassaari
Nina Koivisto
Syvälahti
FBI-beat & Markus Törmälä, Helmenkalastajat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Väliaikainen
Tanhuhovi 13 €
FinnNostalgia & Nalle Lehtonen, Amorada & Tommi Seppänen, Rainer Friman
Tulenliekki
A. Aallon rytmiorkesteri, Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Ravintola Tulisuudelma
Diesel & Markku Aro
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Harri ja Coronet, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Koivu & Marita Taavitsainen, Aki Hietala
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Charles Plogman & Tommys, Esteri
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
Lumipallo & Marko Lämsä, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Souvarit
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Freelance
Lomakouhero
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit

Seuraava tanssipäivä su 20.5.2007